Smartwatche w różnych przedziałach cenowych. Wyglądają jak proste zegarki

Smartwatche w różnych przedziałach cenowych. Wyglądają jak proste zegarki

Nikt nie pozna, że to nie zegarek
Nikt nie pozna, że to nie zegarek
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
30.05.2018 14:12

Nawet najdroższe i najbardziej zaawansowane zegarki z datownikami i sekundnikami nie mają tylu możliwości co smartwatch. Noszący wybierają je ze względu na klasyczny wygląd. Co ciekawe, niektóre smartwatche są wyraźnie inspirowane klasycznymi zegarkami.

Poniżej znajdziesz kilka elektronicznych czasomierzy, które jednocześnie stanowią rozwinięcie smartfona. Mało tego, nikt nie zorientuje się, że nie ma do czynienia ze zwykłym zegarkiem, jeśli się dobrze nie przyjrzy.

Kwadrat czy koło czyli jaką kopertę wybrać

Oczywistym wyborem dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania będzie koperta okrągła, przypominająca kształtem klasyczne czasomierze sprzed lat. Za tym kształtem przemawia wygoda noszenia, a także kwestie estetyczne. Smartwatch nie rzuca się w oczy, stanowi uzupełnienie stroju, a nie jego dominujący element.

Obraz
© Shutterstock

Z drugiej strony za wyborem koperty "kanciastej" przeważają względy praktyczne. Kwadratowy wyświetlacz to większa przestrzeń robocza przy zachowaniu naturalnych proporcji ekranu. Co to oznacza? Przede wszystkim łatwiejszą obsługę, większe litery, a co za tym idzie bardziej czytelne menu.

Jakość i precyzja

W parze z estetycznym wyglądem idzie również wytrzymałość. Wiele z zaprezentowanych zegarków wyposażono w koperty ze stali nierdzewnej, która gwarantuje niezawodność sprzętu. Dodatkowo dzięki automatycznemu przechodzeniu w tryb uśpienia, urządzenie oszczędza baterie, dzięki czemu może obejść się bez ładowania przez długi czas. Wysoka jasność ekranu sprawi, że korzystanie z urządzenia nie będzie problematyczne nawet w pełnym słońcu. Wiele modeli wyposażonych jest w ekran z powłoką odporną na zarysowania oraz zalanie.

W dodatku każdy tego typu zegarek możesz dowolnie personalizować. Od ciebie zależy dobór odpowiedniego rodzaju bransoletki, a także tego, co wyświetla się na tarczy. W zależności od tego, czy wolisz stonowane czy jaskrawe kolory, godzinę wyświetlaną w formie wskazówkowej lub cyfrowej, możesz skonfigurować urządzenie zgodnie z wymaganiami.

Obraz
© Shutterstock

Mnogość zastosowań

Niezależnie od wyboru koperty, urządzenia są bardzo intuicyjne, niektóre z nich można obsługiwać nawet gestami nadgarstka. Oznacza to, że ruchem dłoni odbierzesz połączenie, wybierzesz następną piosenkę na liście odtwarzania czy wyłączysz alarm. Nie musisz przy tym wyciągać smartfona z kieszeni.

Zegarki z funkcją One-touch mogą być gotowe do użytku od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy zetknąć smartfon i smartwatch ze sobą, a urządzenia wzajemnie się sparują. Dzięki temu urządzenie pozwoli ci na odbieranie połączeń, wiadomości czy powiadomień z serwisów społecznościowych. Możesz go nawet użyć jako zdalnego wyzwalacza zdjęcia. Sportowcy docenią natomiast szeroką gamę aplikacji służących pomiarowi ich treningowych postępów, a także sprawdzenia nadchodzących warunków atmosferycznych lub nawet pieszej nawigacji GPS. Możliwości jest o wiele więcej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)