SMS-uj do USA za darmo

SMS‑uj do USA za darmo

SMS-uj do USA za darmo
Joanna Szczepaniak
21.05.2010 20:11, aktualizacja: 15.01.2022 14:28

Od poniedziałku można znaleźć polską wersję językową amerykańskiego serwisu internetowego cherple.com, dzięki któremu możemy wysyłać SMS-y do USA za darmo. Przydatna rzecz dla studentów za granicą oraz każdego, kto ma dość astronomicznych rachunków za SMS-y.

Od poniedziałku można znaleźć polską wersję językową amerykańskiego serwisu internetowego cherple.com, dzięki któremu możemy wysyłać SMS-y do USA za darmo. Przydatna rzecz dla studentów za granicą oraz każdego, kto ma dość astronomicznych rachunków za SMS-y.

Cherple jest komunikatorem on-line, pozwalającym na dwustronny czat z użytkownikami komórek w Stanach Zjednoczonych. Wysyłanie bezpłatnych wiadomości SMS z Cherple na telefon komórkowy odbywa się poprzez stronę internetową usługi lub aplikację na PC. Można również wysłać wiadomość w odwrotnym kierunku – z komórki na peceta, w tym jednak przypadku trzeba liczyć się z opłatą naliczaną przez operatora sieci.

Połączenie z netem zamiast drogich SMS-ów

Cherple jest dostępny w wersji na komputery PC, działającej bez przeglądarki internetowej. Dzięki temu internauci mogą korzystać z komunikatora Cherple bezpośrednio na swoim komputerze. Wszystko czego potrzebują to połączenie z internetem. Ze strony producenta można pobrać wersję dla systemu Windows oraz Macintosh.

Aplikację Cherple można także umieścić na własnej stronie internetowej. Wystarczy tylko skopiować, a następnie wkleić kod ze strony producenta. W ten sposób każdy internauta może wysyłać SMS-y prosto ze swojej www. Myślę, że ta funkcja spodoba się wszelkim serwisom polonijnym z USA.

Amerykańska polonia "rządzi"

Polska jest drugim nie anglojęzycznym krajem, w którym można korzystać z Cherple w ojczystym języku. „Dlaczego w Polsce ? To właśnie tutaj mieliśmy najwięcej odwiedzin w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, od chwili rozpoczecią naszych działań marketingowych“, powiedział Robert Sanchez, CEO Globaltel, firmy która stworzyła Cherple.

Cherple zdobył popularność wśród amerykańskiej polonii, znacznie im ułatwiając kontakty z bliskimi w Polsce. Twórcy portalu są przekonani, że polska odsłona portalu pomoże im zdobyć nowych użytkowników oraz ułatwi korzystanie z portalu osobom, które do tej pory miały problemy z angielską wersją.

„Naszym celem jest, aby Cherple był bardziej przystępny dla użytkowników spoza USA. Polską wersję traktujemy jako test, przed działaniami na większą skalę“, kontynuuje Sanchez.

Ze względu na rosnącą ilość Polskich użytkowników na Facebooku, twórcy Cherple głównie na portalach społecznościowych chcą zaznaczyć swoją obecność w Polsce. W planach jest rownież uruchomienie aplikacji na Facebook`a, ktora pozwoli korzystać z Cherple bez instalacji aplikacji na swoim PC.

Cherple to bardzo pożyteczna aplikacja, biorąc pod uwagę koszta kontaktu SMS-owego za ocean. Jednak ten program mogli udostępnić kilka lat wcześniej, kiedy jeszcze nie powszechnym był dostęp do Facebooka (i sam Facebook) w telefonie czy inne formy kontaktu mobilnego, które

„nie patrzą” na ilość kilometrów i praktycznie za darmo kontaktują ze sobą ludzi na całym świecie.

Źródło: e-biznes.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)