Snow Leopard już we wrześniu!

Snow Leopard już we wrześniu!

macosx
macosx
Mariusz Jasiński
09.06.2009 15:00

Firma Apple podczas corocznej konferencji Worldwide Developers Conference poinformowała o dacie premiery swojego najnowszego systemu operacyjnego. Snow Leopard pojawi się na półkach sklepowych już we wrześniu tego roku.

Firma Apple podczas corocznej konferencji* *Worldwide Developers Conference poinformowała o dacie premiery swojego najnowszego systemu operacyjnego. Snow Leopard pojawi się na półkach sklepowych już we wrześniu tego roku.

Ceny Snow Leoparda przedstawiają się wyjątkowo kusząco zwłaszcza dla osób, które mają zamiar dokonać aktualizacji do nadchodzącego systemu. Za nowy OS X zapłacimy jak zawsze 129 dolarów, podczas gdy upgrade z Leoparda to wydatek rzędu 29$, a w przypadku Family Pack 49$. Osoby, które dokonają zakupu Maka po 8 czerwca, mogą liczyć na aktualizację za jedyne 9.95$. Użytkownicy Tigera będą już musieli zapłacić pełną cenę 129 dolarów.

Snow Leopard przede wszystkim zyska na wydajności. Instalacja systemu będzie krótsza prawie o połowę. Na dysku twardym zaoszczędzimy 6 GB danych. Safari 4 jest już w stabilnej wersji z wieloma ciekawymi nowościami. Przeglądarka jest już dostępna dla systemów operacyjnych Mac OS X oraz Windows (Vista, XP SP2). Safari charakteryzuje się znacznie większą szybkością niż poprzednie wersje. Poza tym zalicza w 100% test  Acid3.

W Śnieżynce znajdziemy również nową wersję Quick Time'a. Od teraz będzie to Quick Time X. Odtwarzacz zyskał nowy wygląd, jest stabilniejszy i szybszy od poprzedników. Filmy wyświetlane są na pełnym ekranie, a kontrolki pojawiają się dopiero po poruszeniu kursorem.

Poza tym ulepszono takie programy jak Spotlight, Finder czy Dock, który zintegrowano z funkcją Expose.  Mamy również pełne wsparcie dla Microsoft Exchange.

Źródło: MyApple.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)