Sokowirówki - jaką wybrać? Podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie

Sokowirówki - jaką wybrać? Podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie

Sokowirówki - jaką wybrać? Kilka cennych wskazówek
Sokowirówki - jaką wybrać? Kilka cennych wskazówek
Źródło zdjęć: © Flickr
Michał Skorupka
08.12.2020 10:55, aktualizacja: 08.03.2022 14:28

Sokowirówki to urządzenia, dzięki którym w kilka chwil przyrządzimy pyszne soki z owoców i warzyw, dostarczając do naszego organizmu niezbędne witaminy. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Sokowirówki to jedne z tych artykułów gospodarstwa domowego, które od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego - trend dbania o zdrowe odżywianie się jest coraz bardziej widoczny, a to właśnie dzięki tym urządzeniom możemy dostarczyć do naszego organizmu sporą dawkę niezbędnych witamin. Poniżej udzielamy kilku wskazówek, które z pewnością pomogą wam w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Sokowirówki - jaką wybrać?

Przed dokonaniem odpowiedniego zakupu, warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry sokowirówki. Wśród nich należy wymienić:

 • Moc - to od niej zależy efektywność, z jaką pozyskiwany będzie sok z warzyw i owoców. Ma ona także kluczowy wpływ na to, jak twarde produkty będziemy w stanie przetworzyć. Jeżeli zależy nam na sprzęcie, który ma uzyskiwać sok z owoców miękkich, takich jak np. cytrusy czy jabłka, wystarczy nam urządzenie o mocy do 400 W. Jeśli chcemy z kolei cieszyć się smakiem soków z produktów twardszych, jak np. burak czy marchew, koniecznie zainwestujmy w sokowirówkę o mocy powyżej 700 W. Pamiętajmy, że im mocniejszy sprzęt, tym będziemy narażeni na większy hałas podczas jego pracy.
 • Sitko - od jego wielkości i jakości zależy szybkość pracy sokowirówki. Im mniejsze sito, tym gorsza wydajność urządzenia. Warto także zaopatrzyć się w sprzęt, którego sito wykonane jest w całości ze stali nierdzewnej, gdyż podczas pracy, poddawane jest ono bardzo dużym obciążeniom. W tym wypadku sita zawierające plastikowe elementy z pewnością okażą się mniej trwałe. Istotna jest również kwestia otworu zasypowego - im większy, tym lepiej.
 • Ostrza - maleńkie ząbki znajdujące się na sicie, służące do ścierania warzyw i owoców. Im będzie ich więcej, tym większa będzie efektywność pracy naszej sokowirówki.photo position=\inside\157823/photo
 • Pojemnik na miąższ - warto zainwestować w sprzęt, którego zbiornik jest stosunkowo duży. Oczywiście, jeżeli przygotowujemy soki wyłącznie dla siebie, z pewnością wystarczy nam pojemnik o objętości 1 litra. Jeśli jednak z urządzenia korzystać będzie więcej osób, powinniśmy zakupić sokowirówkę posiadającą pojemnik na miąższ o objętości co najmniej 2 litrów.
 • Pojemnik na odpady - zwróćmy uwagę, z jakiego materiału został wykonany. Ma to szczególne znaczenie w kontekście mycia urządzenia w zmywarce. Warto też sprawdzić, czy jego ścianki są wystarczająco grube.

Sokowirówki - dodatkowe funkcje

Urządzenia wzbogacone o dodatkowe funkcje sprawią, że przygotowywanie soków stanie się bardziej praktyczne i proste. Oto kilka z nich:

 • Regulacja obrotów - pozwala dostosować moc urządzenia do naszych potrzeb.
 • Turbo - ta funkcja, za pomocą specjalnego silnika, pozwoli naszej sokowirówce wejść przez chwilę na bardzo wysokie obroty, dzięki czemu poradzi sobie z najbardziej wymagającymi produktami. Innym plusem posiadania urządzenia z funkcją turbo jest możliwość oczyszczania sitka sokowirówki bez konieczności przerywania jej pracy.
 • Dodatkowe przystawki - sprawią, że nasza sokowirówka stanie się prawdziwym urządzeniem wielofunkcyjnym. Moduły melaksera, kubka miksującego czy młynka udarowego pozwolą cieszyć się nam ogromnymi możliwościami naszego urządzenia.
 • Blender - sokowirówka wyposażona w blender pozwoli nam nie tylko przygotować pyszne soki z warzyw i owoców, ale również koktajle i smoothies.
 • Konsystencja soków - możemy zakupić urządzenie, dzięki któremu będziemy mieć możliwość wyboru pomiędzy gęstym sokiem z kawałkami miąższu a klarownym napojem.
 • Wstępne czyszczenie - dla niektórych ta funkcja będzie niesłychanie zbawienna. Dzięki niej, w bardzo szybki sposób wypłuczemy nasze urządzenie.
Sokowirówka Braun SJ3100
Sokowirówka Braun SJ3100© Materiały prasowe

Sokowirówki - jaką wybrać? Przykładowe urządzenia

Poniżej przedstawiamy listę sokowirówek, które cieszą się zarówno wysoką popularnością, jak i pozytywną opinią wśród użytkowników:

 • Philips HR1832/02 - ok. 350 złotych
 • Braun SJ3100 - ok. 300 złotych
 • Bosch MES25A0 - ok. 350 złotych
 • Tefal ZE370138 - ok. 190 złotych
 • Severin ES 3570 - ok. 300 złotych
 • Bosch MES3500 - ok. 370 złotych
 • Zelmer Julita 377SL - ok. 100 złotych

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)