Sony 3D - znamy szczegóły

Sony 3D - znamy szczegóły

Sony 3D - znamy szczegóły
Szymon Adamus
17.04.2010 08:00

Sony podało nieco więcej informacji na temat planowanej propozycji 3D. Dotyczy ona nie tylko telewizorów i filmu na Blu-ray, ale i gier wideo.

Sony podało nieco więcej informacji na temat planowanej propozycji 3D. Dotyczy ona nie tylko telewizorów i filmu na Blu-ray, ale i gier wideo.

Zacznijmy od standardowego 3D czyli kina domowego.

Pierwsze panele Sony 3D oraz odtwarzacze Blu-ray wspierające trójwymiar pojawią się w Wielkiej Brytanii w czerwcu. Mówiąc "odtwarzacze Blu-ray" mam na myśli także konsolę PS3. Zapowiadany update oprogramowania konsoli pozwalający na odtwarzacze trójwymiarowych filmów ma się pojawić w tym samym czasie, w czerwcu.

Pierwszymi urządzeniami dostępnymi w sklepach będą telewizory z serii KDL-HX803 dostępne w 40 i 46 calach za 1400 i 1600 funtów (około 6100-7000 zł).

396093482445844209

Przez ograniczony czas klienci kupujący ten panel będą mogli dostać gratis zestaw dwóch par okularów i transmitera niezbędnego do zsynchronizowania ich z telewizorem. To jednak informacje z wysp. Nie wiadomo czy w Polsce warunki będą takie same.

Dostępny później model Sony LX903 będzie posiadał wbudowany transmiter 3D oraz jedną parę okularów w zestawie. Jeśli idzie o odtwarzacze Blu-ray to dostępny już na rynku player BDP-S470 ma zostać zaktualizowany o funkcje 3D również w czerwcu. Wspierający już na starcie technologię trójwymiarową Blu-ray BDP-S570 pojawi się w sklepach w maju.

Jesli idzie o gry wideo, to wspominaliśmy już kiedyś, że konsola Playstation 3 będzie wymagała do ich obsługi osobnej aktualizacji oprogramowania. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy się ono pojawi, ale na pewno będzie to miało miejsce w tym roku. Zapewne w okolicach wakacji. Pierwsze tytuły jakie będą w pełni wspierały 3D to:

  • Wipeout HD,
  • Motorstorm Pacific Rift,
  • PAIN,
  • Super Stardust HD.

Źródło: Fot. infosystemsWhatHiFi

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)