Sony 3D - znamy szczegóły

Sony 3D - znamy szczegóły
Szymon Adamus

17.04.2010 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony podało nieco więcej informacji na temat planowanej propozycji 3D. Dotyczy ona nie tylko telewizorów i filmu na Blu-ray, ale i gier wideo.

Sony podało nieco więcej informacji na temat planowanej propozycji 3D. Dotyczy ona nie tylko telewizorów i filmu na Blu-ray, ale i gier wideo.

Zacznijmy od standardowego 3D czyli kina domowego.

Pierwsze panele Sony 3D oraz odtwarzacze Blu-ray wspierające trójwymiar pojawią się w Wielkiej Brytanii w czerwcu. Mówiąc "odtwarzacze Blu-ray" mam na myśli także konsolę PS3. Zapowiadany update oprogramowania konsoli pozwalający na odtwarzacze trójwymiarowych filmów ma się pojawić w tym samym czasie, w czerwcu.

Pierwszymi urządzeniami dostępnymi w sklepach będą telewizory z serii KDL-HX803 dostępne w 40 i 46 calach za 1400 i 1600 funtów (około 6100-7000 zł).

Obraz

Przez ograniczony czas klienci kupujący ten panel będą mogli dostać gratis zestaw dwóch par okularów i transmitera niezbędnego do zsynchronizowania ich z telewizorem. To jednak informacje z wysp. Nie wiadomo czy w Polsce warunki będą takie same.

Dostępny później model Sony LX903 będzie posiadał wbudowany transmiter 3D oraz jedną parę okularów w zestawie. Jeśli idzie o odtwarzacze Blu-ray to dostępny już na rynku player BDP-S470 ma zostać zaktualizowany o funkcje 3D również w czerwcu. Wspierający już na starcie technologię trójwymiarową Blu-ray BDP-S570 pojawi się w sklepach w maju.

Jesli idzie o gry wideo, to wspominaliśmy już kiedyś, że konsola Playstation 3 będzie wymagała do ich obsługi osobnej aktualizacji oprogramowania. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy się ono pojawi, ale na pewno będzie to miało miejsce w tym roku. Zapewne w okolicach wakacji. Pierwsze tytuły jakie będą w pełni wspierały 3D to:

  • Wipeout HD,
  • Motorstorm Pacific Rift,
  • PAIN,
  • Super Stardust HD.

Źródło: Fot. infosystemsWhatHiFi

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)