Sony NGP - martwe już na starcie

Sony NGP - martwe już na starcie

Fot. aditza121 Flickr
Fot. aditza121 Flickr
Szymon Adamus
04.03.2011 08:12

Neil Young z firmy ngmoco, która wydaje gierki na smartfony, nie wierzy w sukces nowej konsoli przenośnej Sony. Jego zdaniem NGP będzie martwe, zanim jeszcze ożyje.

Neil Young z firmy ngmoco, która wydaje gierki na smartfony, nie wierzy w sukces nowej konsoli przenośnej Sony. Jego zdaniem NGP będzie martwe, zanim jeszcze ożyje.

Myślę, że PSP jest skończone, a nowa konsola będzie martwa na starcie - powiedział Young podczas targów GDC.

Zdaniem tego jakże sympatycznego pana konsolka będzie musiała stoczyć koszmarnie ciężką walkę ze sklepami elektronicznymi dla komórek i odtwarzaczy multimedialnych, w których można znaleźć setki tysięcy aplikacji kosztujących często jednego dolca... albo i mniej. Mowa oczywiście o Apple Store i Android Markecie. Coś w tym jest. Moja żona zapchała grami 32-gigowego iPoda Touch w pół roku. Nie dziwię się - sam często sięgam po ten sprzęt, żeby w coś popykać. Ale też nie przesadzajmy. Konsole takie jak Sony NGP mają nieco inne zastosowanie. Nie chodzi tylko o małe gierki. Liczą się też duże tytuły z oprawą wizualną i sterowaniem tak doskonałym jak na konsoli stacjonarnej.

Zresztą kto mówi, że Sony nie da rady rozkręcić swojej platformy internetowej? W przypadku PSP Go niezbyt się to udało, ale pojawiło się kilka małych i tanich gierek, których kupno w wersji cyfrowej miało sens. Prawda jest taka, że w przypadku cyfrowej dystrybucji nikt teraz nie może podskoczyć Apple'owi. Stevie rządzi... Nie znaczy to jednak, że nie ma miejsca dla konkurencji.

Ja wierzę w sukces NGP, bo wiem, że ludzie kochają mocarny sprzęt z bebechami silniejszymi niż komputer pokładowy na promie kosmicznym.

A Wy co myślicie o przyszłości kieszonsolki Sony?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)