Sony - przenośny klimatyzator Reon Pocket rozwiązaniem na upały. Jest jeden haczyk

Sony - przenośny klimatyzator Reon Pocket rozwiązaniem na upały. Jest jeden haczyk
29.07.2019 12:59
Sony - przenośny klimatyzator Reon Pocket rozwiązaniem na upały. Jest jeden haczyk
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Upały wróciły. Sony idealnie trafiło więc z pomysłem na nowy gadżet. Gdyby ich przenośny klimatyzator już teraz trafił na sklepowe półki, mógłby bardzo szybko z nich zniknąć. No właśnie - "gdyby".

Przenośny klimatyzator Reon Pocket powstał w ramach wewnętrznego projektu Sony - First Flight. Dzięki niemu pracownicy zgłaszają swoje pomysły, które "góra" może dostrzec i sfinansować. Nic dziwnego, że Reon Pocket zdobył uznanie, skoro w taką pogodę jak dzisiaj byłby to sprzęt na wagę złota.

Sony has created a 'wearable air-conditioner'

To przenośny klimatyzator, który bez problemu można schować do kieszeni. Albo jeszcze lepiej - przyłożyć do pleców, w czym pomaga koszulka ze specjalną kieszonką. Według Sony sprzęt jest w stanie schłodzić nas nawet o 13 stopni.

"Pff, kupować gadżet, z którego skorzysta się raptem kilka dni w roku?" - powiedzą marudni lub wyjątkowo oszczędni. Pomysłodawcy Reon Pocket przygotowali się na taki zarzut. Gadżet w ciepłe dni chłodzi, a w zimne - grzeje. Wszystkim steruje się za pomocą mobilnej aplikacji. Przenośny klimatyzator łączy się z telefonem dzięki Bluetooth.

398095225991938208

Gdzie haczyk? Wcale nie jest nim cena - sprzęt wyceniono na ok. 500 zł, więc jak na niewielkich rozmiarów klimatyzator (waży tylko 85g!), który możemy mieć stale przy sobie, nie jest to dużo.

Większym problemem jest data premiery. Niestety gadżet pojawi się dopiero w marcu 2020 roku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że temperatura z roku na rok rośnie, w najbliższych latach na pewno nie zabraknie okazji, żeby korzystać z Reon Pocket. To może być inwestycja na lata - i akurat w związku z kryzysem klimatycznym to wcale nie jest dobra wiadomość.

398095225992134816

Póki co musimy zadowolić się większymi rozwiązaniami, które są już dostępne na rynku. Mogą to być sklepowe klimatyzatory bądź też domowa klimatyzacja, którą sami przygotujecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)