Sony PS3 slim otrzyma nowy, wydajniejszy chip

Sony PS3 slim otrzyma nowy, wydajniejszy chip

Ps3 slim
Ps3 slim
Mateusz Gajewski
20.08.2009 14:35

Konsola PlayStation 3 Slim od Sony Computer Entertainment ma być nie tylko tańsza i mniejsza, ale także będzie ona posiadała unowocześnienia techniczne, które sprawią, że jej moc obliczeniowa będzie jeszcze większa. Pomoże w tym przede wszystkim nowy mikroprocesor Cell.

Konsola PlayStation 3 Slim od *Sony Computer Entertainment *ma być nie tylko tańsza i mniejsza, ale także będzie ona posiadała unowocześnienia techniczne, które sprawią, że jej moc obliczeniowa będzie jeszcze większa. Pomoże w tym przede wszystkim nowy mikroprocesor Cell.

Konsola, o której po raz pierwszy oficjalnie usłyszeliśmy we wtorek ma być cieńszą i mniejszą wersją starej PS3. Na pokładzie posiada ona dysk twardy o pojemności 120GB, który jest unowocześnieniem w stosunku do starego dysku 80GB. W USA konsola ma być sprzedawana za 299$, a w sklepach będzie można ją spotkać już 1 września.

Sony podczas procesu odchudzania konsoli nie zapomniało o modyfikacjach technicznych „pod maską" PS3. Konsola ma posiadać unowocześniony mikroprocesor Cell, który został opracowany przez najlepszych naukowców IBM, Sony i Toshiby.

Został on wykonany w technologii 45 nanometrów. Dzięki temu pozwala on na zwiększenie mocy obliczeniowej w stosunku do poprzedniego chipu, a przy tym posiada mniejsze zapotrzebowanie na energię i emituje mniej ciepła. Niestety firma IBM nie przedstawiła różnicy w prędkości względem chipu 65-nm.

Warto również zaznaczyć, że mniejszy chip nie tylko potrzebuje mniej energii, co przekłada się na zawartość naszych portfeli, ale również jest tańszy w wyprodukowaniu, co może mieć związek z mniejszą ceną konsoli.

Jesteśmy bardzo zadowoleni faktem, że udało nam się ulepszyć jakość produkcji dzięki czemu klienci naszej firmy będą mogli nieco oszczędzić - powiedział prezydent i CEO Sony, Jack Tretton.

W konsoli znajduje się także chip graficzny pochodzący od Nvidii, jednak nie ujawniono na jego temat żadnych informacji. Przedstawiciele firmy Nvidia również powstrzymują się od komentarzy na ten temat.

Źródło: tech.yahoo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)