Sony SmartEyeglass Attach – z tym gadżetem każde okulary mogą być jak Google Glass!

Sony SmartEyeglass Attach – z tym gadżetem każde okulary mogą być jak Google Glass!

Sony SmartEyeglass Attach – z tym gadżetem każde okulary mogą być jak Google Glass!
Łukasz Michalik
17.12.2014 18:02, aktualizacja: 17.12.2014 18:13

Sony ujawniło zamiar wprowadzenia na rynek nowego, interesującego gadżetu. SmartEyeglass Attach to moduł z kamerą i wyświetlaczem, który będzie można dołączyć do dowolnych, zwykłych okularów. Co wiemy o tym sprzęcie?

Google Glass - długie oczekiwanie

Nie czujecie się trochę znużeni oczekiwaniem na Google Glass? Zapowiedziane jeszcze w 2012 roku urządzenie zwróciło na siebie wiele uwagi i narobiło sporo zamętu w mediach, ale mimo upływu czasu wciąż nie możemy doczekać się jego konsumenckiej, przeznaczonej dla zwykłych użytkowników wersji.

Przez prawie dwa lata pomysł podchwycili i rozwinęli liczni producenci i na rynku pojawiło się wiele mniej lub bardziej dopracowanych, „inteligentnych” okularów.

Inteligentne okulary - czy można inaczej?

Urządzenia te różnią się wprawdzie między sobą, ale powtarzają – mniej więcej – ten sam schemat. Sony postanowiło podejść do tematu w nieco inny sposób i zaprezentowało dzisiaj własny pomysł na inteligentne okulary.

382180732875206563

Jest nim urządzenie o nazwie SmartEyeglass Attach, czyli dodatek, który będzie można doczepić do zwykłych okularów korekcyjnych, okularów przeciwsłonecznych czy np. narciarskich gogli. Urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane w styczniu podczas targów CES2015 w Las Vegas, więc jego dokładna specyfikacja jest na razie nieznana.

Okulary Sony

Wiadomo, że SmartEyeglass Attach będzie wyposażony w kamerę i niewielki ekranik OLED o wysokiej jasności i rozdzielczości 640 × 400 pikseli przy przekątnej 0,23 cala. Jasność ekranu będzie nie mniejsza, niż 800 cd/m2, a kontrast wzniesie co najmniej 10 000:1.

Niewielka obudowa ma zawierać m.in. układ ARM Cortex-A7, elektroniczny kompas, akcelerometr i moduły łączności Bluetooth i WiFi oraz akumulator o pojemności 400 mAh. Za sterowanie będzie odpowiadał – podobnie jak w Google Glass – niewielki panel dotykowy, a okulary będą mogły współpracować ze smartfonem lub np. kamerą.

Już niebawem CES 2015!

Pierwsze prezentacje mają pokazać możliwości tego gadżetu w kontekście różnych sportów, jednak jego możliwości prawdopodobnie na tym się nie kończą. Tym bardziej, że wraz z urządzeniem Sony ma zaprezentować pakiet narzędzi, ułatwiających programistom tworzenie oprogramowania dla tego sprzętu.

382180732875534243

Gadżet Sony to ciekawa próba innego podejścia do inteligentnych okularów. Użytkownik mógł samodzielnie wybrać, gdzie przyczepi SmartEyeglass Attach, zwiększając tym samym możliwości np. swoich ulubionych okularów przeciwsłonecznych. Więcej szczegółów poznamy już niebawem i sądząc po zapowiedziach, warto na nie czekać.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)