Soundbar do 800 zł

Soundbar to doskonała alternatywa dla kina domowego
Soundbar to doskonała alternatywa dla kina domowego
Źródło zdjęć: © samsung.com
Sylwia Ścibak

01.02.2018 12:33, aktual.: 01.02.2018 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Soundbary są całkiem niezłą alternatywą dla kina domowego, gdyż łączą się z telewizorem bezprzewodowo, są niewielkie, generują dźwięki o wysokiej jakości i wcale nie muszą być drogie. Oto pięć propozycji soundbarów do 800 zł.

Soundbar Samsung HW-K450

Soundbar HW-K450 marki Samsung może być sparowany z innymi sprzętami za pomocą Bluetooth, kabla HDMI lub USB
Soundbar HW-K450 marki Samsung może być sparowany z innymi sprzętami za pomocą Bluetooth, kabla HDMI lub USB© samsung.com

Jak na soundbar do 800 zł, Samsung HW-K450 charakteryzuje się dużą mocą całkowitą wynoszącą 300 W. Urządzenie obsługuje dekodery dźwięku Dolby Digital oraz DTS Digital Surround i posiada subwoofer, który nie wymaga dodatkowych przewodów. Dużą zaletą soundbaru jest też korekcja dźwięku wspomagana przez technologię Surround Sound Expansion. Dzięki niej dźwięk wydobywający się z tego modelu ma lepszą głębię i jest bardziej przestrzenny. Soundbar HW-K450 marki Samsung może być sparowany z innymi sprzętami za pomocą Bluetooth, kabla HDMI lub USB.

Soundbar LG SH4

Soundbarem LG można sterować pilotem
Soundbarem LG można sterować pilotem© lg.com

Soundbar LG łączy się z innymi urządzeniami bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth. Jego moc całkowita wynosi 300 W, przy czym moc subwoofera wynosi 180 W. Soundbar LG SH4 odtwarza dźwięki w formatach: MP3, WAV, WMA, OGG, FLAC i można do niego podłączyć urządzenie z portem USB.

Dodatkowo ten model soundbaru posiada adaptacyjną regulację dźwięku, dostosowywaną do ludzkiego głosu, a także procesor dźwięku LG Auto Sound Engine, który optymalizuje brzmienie i utrzymuje prawidłowe częstotliwości dźwięku przy każdym poziomie natężenia. To urządzenie jest kompatybilne z telewizorami LG.

Soundbar Sony HT-CT80

Soundbar Sony zmieści się pod każdym telewizorem
Soundbar Sony zmieści się pod każdym telewizorem© sony.com

Inną propozycją soundbaru poniżej 800 zł jest model Sony HT-CT80, który łączy się z innymi urządzeniami dzięki dwóm technologiom: Bluetooth oraz NFC. Moc całkowita tego sprzętu wynosi 80 W, a moc jego głośników – 2 x 20 W. Z kolei znajdujący się w zestawie subwoofer charakteryzuje się 40-watową mocą. Sony HT-CT80 odtwarza pliki w formatach: AAC, MP3, WAV, WMA z urządzeń z portem USB.

Dodatkowo model HT-CT80 marki Sony posiada funkcje poprawy dźwięku (Tryb Noc, ClearAudio+) oraz wzmacniacz cyfrowy S-Master, dzięki któremu dźwięk wyzbywa się generowanych przez ciepło zniekształceń.

Soundbar Samsung HW-K360

Soundbar marki Samsung bezprzewodowo łączy się z telewizorem
Soundbar marki Samsung bezprzewodowo łączy się z telewizorem© samsung.com

Jedną z najciekawszych propozycji na liście soundbarów do 800 zł jest model HW-K360 marki Samsung, który łączy się z urządzeniami poprzez Bluetooth, ARC (Audio Return Channel) oraz TV SoundConnect. Dodatkowo Samsunga HW-K360 można sparować z urządzeniami przenośnymi również poprzez port USB. Poza tym soundbar został wyposażony w wejście optyczne.

Formaty plików, które obsługuje Samsung HW-K360, to: AAC, MP3, WAV, WMA, OGG, FLAC. Do soundbaru dołączony jest aktywny subwoofer (działający bezprzewodowo) o mocy 60 W.

Soundbarem marki Samsung można sterować za pomocą aplikacji mobilnych Samsung Audio Remote.

Soundbar Philips HTL2163B

Philips HTL2163B to urządzenie typu 2.1, które pozwala na odtwarzanie plików MP3 i WMA
Philips HTL2163B to urządzenie typu 2.1, które pozwala na odtwarzanie plików MP3 i WMA© philips.co.uk

Philips HTL2163B to solidny soundbar do 800 zł z dwoma głośnikami o mocy 2 x 30 W i 60-watowym subwooferem. Jest to zatem urządzenie typu 2.1, które pozwala na odtwarzanie plików MP3 i WMA.

Soundbar Philipsa obsługuje technologię Bluetooth, jednak jego największą zaletą jest wachlarz opcji, jakie oferuje w zakresie łączności przewodowej. Urządzenie posiada bowiem wyjście HDMI, a ponadto następujące wejścia: optyczne, audio, koaksjalne i kompozytowe. Do tego zestawu dochodzi jeszcze jedno gniazdo USB. Jedynym dekoderem dźwięku, z którym współpracuje ten sprzęt, jest Dolby Digital.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)