Space Kotty – kuweta z aplikacją, którą pomógł stworzyć Filip "NEO" Kubski

Strona głównaSpace Kotty – kuweta z aplikacją, którą pomógł stworzyć Filip "NEO" Kubski
25.08.2020 18:33
Space Kotty
Space Kotty
Źródło zdjęć: © Kickstarter/myKotty

Space Kotty to gadżet, którego nie mogą ominąć kociarze śledzący nowinki technologiczne. Mowa bowiem o futurystycznej kuwecie dla kotów, która dzięki zastosowaniu szeregu czujników i połączeniu z aplikacją mobilną, pozwala właścicielowi na bieżąco śledzić zachowanie i zdrowie swojego czworonoga.

Space Kotty wygląda jak miniaturowy pojazd kosmiczny. Potrafi automatycznie rozpoznawać koty, jeśli właściciel ma ich kilka (na podstawie obroży z RFID) i monitorować ich zachowanie i wagę. Smartkuweta śledzi także, jak często dane zwierze ją odwiedza, ile czasu w niej spędza, i jak obficie się wypróżnia. Wszystkie dane są na bieżąco dostępne dzięki aplikacji mobilnej.

W kuwecie zainstalowano system, który neutralizuje zapachy. Wyposażony jest między innymi w wentylator z filtrem węglowym i lampę UV-C, które pomagają w zachowaniu czystości wewnątrz. Zasilana jest bateryjnie, a o jej stanie informują czytelne powiadomienia w formie kolorowego podświetlenia logo na bokach kuwety oraz w samej aplikacji.

381464880995450602
Źródło zdjęć: © Kickstarter/myKotty

Space Kotty to sprzęt, który obecnie dostępny jest jako projekt na Kickstarterze. W chwili tworzenia niniejszego tekstu, twórcom udało się zebrać ponad 23 tysiące dolarów z oczekiwanych 30 tys., które pozwolą ruszyć ze sprzedażą.

381464880995581674
Źródło zdjęć: © Kickstarter/myKotty

Space Kotty nie będzie jednak należeć do tanich gadżetów. Chcąc wesprzeć projekt i docelowo otrzymać smartkuwetę, trzeba zapłacić minimum 329 dolarów, czyli ponad 1200 złotych i uzbroić się w cierpliwość –dostawa planowana jest na marzec 2021 roku.

Filip "NEO" Kubski zaangażowany w projekt

Nie mniej interesujący niż sam produkt jest zespół, który go stworzył. Jak się okazuje, jedną z osób zaangażowanych w powstanie Space Kotty jest Polak, Filip "NEO" Kubski – zawodowy gracz e-sportowy, którego znają przede wszystkim fani Counter-Strike'a.

O swoim udziale w projekcie poinformował na swoim profilu na Facebooku, gdzie napisał: "Kochani, znacie moją miłość do zwierząt i to, że posiadam dwa koty, ale nie wiedzieliście, że jestem zaangażowany w rewolucyjny projekt, który zaraz ruszy. Zobaczcie i wesprzyjcie".

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)