SpaceX podnosi ceny. Internet od Elona Muska będzie droższy

SpaceX podnosi ceny. Internet od Elona Muska będzie droższy
23.03.2022 18:54
Elon Musk chce zbudować dwukilometrowy tunel pod Miami
Elon Musk chce zbudować dwukilometrowy tunel pod Miami
Źródło zdjęć: © YouTube

SpaceX, kosmiczna firma Elona Muska zdecydowała się na podniesienie cen za usługę internetu satelitarnego oraz zestawy Starlink, o czym poinformowała swoich klientów za pośrednictwem wiadomości e-mail. Decyzja ma związek z "presją inflacyjną".

"Z powodu nadmiernego poziomu inflacji cena zestawu Starlink wzrasta z 499 USD do 549 USD dla posiadaczy depozytów i 599 USD za wszystkie nowe zamówienia, które obowiązują od dzisiaj", dowiadują się klienci SpaceX z otrzymywanych wiadomości e-mail.

SpaceX podnosi ceny internetu satelitarnego

Jak donosi Digital Trends, oprócz zmiany ceny zestawów Starlink kosmiczna firma Elona Muska podniesie również cenę miesięcznego abonamentu za usługę internetu satelitarnego z 99 do 110 USD. Oznacza to, że klienci firmy za usługę zapłacą nie około 420 zł, a blisko 470 zł, a cena zestawu Starlink wzrośnie z około 2130 zł do 2550 zł, a dla osób, które już wpłaciły depozyt, do 2340 zł (uwzględniając kurs dolara z 23 marca). W przypadku Polski cena za zestaw Starlink wzrośnie do 2960 zł, a za usługę do 449 zł.

Według serwisu to pierwsza podwyżka cen za usługę, od momentu jej udostępnienia dla klientów w październiku 2020 roku. W rozsyłanych wiadomościach e-mail SpaceX zaznaczyło, że od tego czasu firma potroiła liczbę satelitów na orbicie, czterokrotnie zwiększyła liczbę stacji naziemnych i stale ulepszała sieć.

Starlink, czyli telekomunikacyjny system satelitarny, został opracowany, aby dostarczać szerokopasmowy internet na obszarach wiejskich i w miejscach, gdzie infrastruktura telekomunikacyjna jest słabo rozwinięta. Według samego Elona Muska, z jego internetu korzysta około 250 tys. osób w 25 krajach. Warto zaznaczyć, że pomimo wysokiej ceny w niektórych regionach usługa może być opłacalna, bo nie istnieją żadne inne, alternatywne sposoby na odbiór internetu.

Zobacz też: Ziemia ma trzeci biegun. Rozpuszcza się w niebezpiecznym tempie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)