SpaceX podnosi ceny. Internet od Elona Muska będzie droższy

SpaceX podnosi ceny. Internet od Elona Muska będzie droższy

Elon Musk chce zbudować dwukilometrowy tunel pod Miami
Elon Musk chce zbudować dwukilometrowy tunel pod Miami
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
23.03.2022 18:54

SpaceX, kosmiczna firma Elona Muska zdecydowała się na podniesienie cen za usługę internetu satelitarnego oraz zestawy Starlink, o czym poinformowała swoich klientów za pośrednictwem wiadomości e-mail. Decyzja ma związek z "presją inflacyjną".

"Z powodu nadmiernego poziomu inflacji cena zestawu Starlink wzrasta z 499 USD do 549 USD dla posiadaczy depozytów i 599 USD za wszystkie nowe zamówienia, które obowiązują od dzisiaj", dowiadują się klienci SpaceX z otrzymywanych wiadomości e-mail.

SpaceX podnosi ceny internetu satelitarnego

Jak donosi Digital Trends, oprócz zmiany ceny zestawów Starlink kosmiczna firma Elona Muska podniesie również cenę miesięcznego abonamentu za usługę internetu satelitarnego z 99 do 110 USD. Oznacza to, że klienci firmy za usługę zapłacą nie około 420 zł, a blisko 470 zł, a cena zestawu Starlink wzrośnie z około 2130 zł do 2550 zł, a dla osób, które już wpłaciły depozyt, do 2340 zł (uwzględniając kurs dolara z 23 marca). W przypadku Polski cena za zestaw Starlink wzrośnie do 2960 zł, a za usługę do 449 zł.

Według serwisu to pierwsza podwyżka cen za usługę, od momentu jej udostępnienia dla klientów w październiku 2020 roku. W rozsyłanych wiadomościach e-mail SpaceX zaznaczyło, że od tego czasu firma potroiła liczbę satelitów na orbicie, czterokrotnie zwiększyła liczbę stacji naziemnych i stale ulepszała sieć.

Starlink, czyli telekomunikacyjny system satelitarny, został opracowany, aby dostarczać szerokopasmowy internet na obszarach wiejskich i w miejscach, gdzie infrastruktura telekomunikacyjna jest słabo rozwinięta. Według samego Elona Muska, z jego internetu korzysta około 250 tys. osób w 25 krajach. Warto zaznaczyć, że pomimo wysokiej ceny w niektórych regionach usługa może być opłacalna, bo nie istnieją żadne inne, alternatywne sposoby na odbiór internetu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)