Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników

Strona głównaSpakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników
08.08.2017 12:02
Spakuj wszystko, czego potrzebujesz. Walizki dla rodziny i samotnych podróżników
Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan

Połowa wakacji za nami, przed nami jeszcze kilka tygodni, które można spożytkować na bliższe i dalsze wyjazdy. Zastanawiając się jednak, co ze sobą wziąć, trzeba zadać sobie pytanie, w co się spakujemy. Oto nasze propozycje walizek i akcesoriów do nich.

bEUeDWIB

Jeśli na wakacje wybieramy się z dziećmi, warto pomyśleć, czy to nie czas, by również nasze pociechy miały możliwość przewieźć swoje skarby. Oczywiście nie będzie to bagaż standardowych rozmiarów, tylko mała, zbliżona do plecaka walizeczka. Dodatkowym atutem takiego produktu są jaskrawe kolory oraz przyjazny dziecku design – przyjemnością będzie dla niego prowadzić coś, co wygląda jak np. jego ulubione zwierzątko.

Dla starszych podróżników zaś oferowane są produkty w dowolnym rozmiarze. Rosnąca popularność tanich linii lotniczych stworzyła ciekawą serię produktów, które, będąc walizkami, zachowują wymiary bagażu podręcznego (45x 35×20 cm). W ten sposób możemy maksymalnie wykorzystać nieodpłatne miejsce bagażowe. Pamiętajmy jednak, że zalecane jest, by nie pakować więcej niż 10 kg, żeby nie przeciążyć walizki.

Nie każdy jednak potrafi i chce pakować się w minimalistyczny sposób. Wtedy warto zainwestować w dużą walizkę, która nie tylko jest pojemna, ale i wytrzymała. Takim wyborem jest walizka, do której produkcji wykorzystano materiał ABS – mocny, sztywny i odporny na zarysowania. Dodatkowym atutem jest zamontowany zamek typu TSA. To specjalny rodzaj blokady, bez której nie przewieziemy bagażu do Japonii, Australii czy USA. Poza tym zmniejsza ryzyko włamania się do naszej walizki.

bEUeDWID

Skoro o zabezpieczeniach mowa, warto pamiętać o dodatkowej kłódce na bagaż. Jeśli nie mamy modelu TSA, nie musimy kupować od razu nowej walizki – wystarczy oddzielny zamek, który jest akceptowany przez pracowników kontroli lotniska. Nie mówiąc o tym, że będziemy mogli być spokojniejsi o nasze rzeczy podczas zagranicznych wojaży.

A jeśli chcemy załatwić zakupy za jednym zamachem, możemy kupić zestaw walizek. Producenci najczęściej oferują trzy różnej wielkości bagaże w takiej ofercie – jeśli jedziemy z rodziną, taka propozycja może okazać się zbawienna. Do tego wszyscy będą mieć bagaż w ten sam wzór, który ułatwi identyfikację walizek podczas odbioru.

Udostępnij:
bEUeDWIN
Komentarze (1)
bEUeDWJz