"Sposób na szybki zarobek" na Allegro. Co się za tym kryje?

"Sposób na szybki zarobek" na Allegro. Co się za tym kryje?

Jaki jest szybki sposób na zarobek? (Fot. Flickr/Dan4th/Lic. CC by)
Jaki jest szybki sposób na zarobek? (Fot. Flickr/Dan4th/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski
03.06.2011 13:52

"Sposoby na szybki zarobek" Polacy sprzedają nie od dziś, również w Internecie. Użytkownik Wykopu opisuje, co otrzymał po wydaniu pieniędzy na taki "sposób".

"Sposoby na szybki zarobek" Polacy sprzedają nie od dziś, również w Internecie. Użytkownik Wykopu opisuje, co otrzymał po wydaniu pieniędzy na taki "sposób".

Tajemniczo opisywane aukcje typu "Sprzedam sposób na szybki zarobek" można znaleźć na Allegro nie od dziś. Trudniej znaleźć człowieka, który z tego skorzystał, bo większość naciągniętych osób zwyczajnie się wstydzi.

Na szczęście pojawił się na Wykopie człowiek, który wydał 10 lub 20 zł (nie pamięta dokładnie) na "Sposób na szybki zarobek", a następnie opublikował, co otrzymał w zamian. Porady internauty, który twierdzi, że jest uczniem liceum.

Uczeń ten długo szukał w Internecie sposobu na szybki zarobek. Klikał w reklamy za pieniądze, pisał posty na forach, sprzedawał "graty z domu". W końcu udało mu się osiągnąć porządny zysk: 150 zł miesięcznie. Wszystko dlatego, że wymyślił naprawdę genialny sposób:

Wystarczy mieć komputer z dostępem do Internetu i elastyczne poglądy z ciekawym pomysłem. Nie twierdzę, że można z tego wyżyć, bo nie robię tego na ogromną skalę, jestem jeszcze uczniem. Ale zysk jest naprawdę możliwy. Jeżeli mi się udało uzyskać te minimum 150zł to ty też jesteś w stanie.

Metoda jest 100% legalna. Nie narusza się nią prawa. Jest to czysty, legalny zysk.

Cóż takiego wymyślił nasz uczeń? Pisanie poradników w Internecie:

Trzeba być rozeznanym w Sieci i umieć trafić do ludzi zdesperowanych, którzy bardzo chcą mieć najwięcej punktów w różnego rodzaju grach czy nawet chcą zarabiać przez Internet. (...)

Należy wykorzystać to, że są oni wtedy podatni na manipulacje, z łatwością uwierzą we wszystko. (...) Sztuką jest sprzedanie informacji banalnej, np. "słońce jest żółte, a trawa zielona".

Nie mogło to być jednak zbyt opłacalne, skoro nasz uczeń, zamiast pisać poradniki dla zdesperowanych internautów, radzi zdesperowanym internautom, żeby sami zaczęli pisać poradniki.

Choć może to tylko naturalnie wyewoluowany kolejny poziom jego biznesu. Chyba już najwyższy. Jak trafnie podsumował jeden z komentujących na Wykopie:

Sposobem na szybki zarobek jest sprzedaż sposobu na szybki zarobek. Jakie to proste.

A teraz wszyscy do klawiatur! Czas zarobić pierwszy milion w Internecie. Albo 150 zł.

Źródło: Wykop

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)