Spotify, fale mózgowe i korona. To urządzenie łączy wszystko w całość

Urządzenie, które swoim kształtem przypomina koronę, analizuje aktywność płata czołowego użytkownika i korzystając z muzyki wpływa na jego produktywność. W zależności od rejestrowanych sygnałów mózgowych dobiera melodię, która najlepiej pomaga w zwiększeniu koncentracji.

"Crown" od Neurosity
"Crown" od Neurosity
Źródło zdjęć: © YouTube/Neurosity
Karolina Modzelewska

30.03.2021 | aktual.: 08.03.2022 14:12

Inżynierowie z firmy Neurosity opracowali urządzenie o nazwie "Crown" (tłum. korona), które mierzy i analizuje fale mózgowe użytkownika za pomocą ośmiu czujników EEG umieszczonych na skórze głowy. Czujniki bazują na analizie sygnału elektroencefalograficznego, czyli najużyteczniejszego sygnału wysyłanego przez ludzki mózg, który jest mierzalny.

Muzyka dostosowana do aktywności mózgu

W zależności od rejestrowanych sygnałów mózgowych urządzenie odtwarza muzykę specjalnie dobraną w celu zwiększenia koncentracji. Jak donosi portal InterestingEngineering.com, inżynierowie stojący za projektem skupili się na płacie czołowym, ponieważ ten obszar odpowiada m.in. za zdolność koncentracji, a także wolę działania i podejmowania decyzji.

The Crown - Shift into focus

Urządzenie jest połączone z aplikacją Neurosity Shift i zintegrowane z kontem użytkownika na Spotify. To sprawia, że w praktyce "Crown" można porównać do odtwarzacza muzyki, który reaguje na sygnały wysłane przez ludzki mózg, zmuszając użytkowników do większej koncentracji. Aplikacja pozwala wygenerować raport, pokazujący szczytowe momenty koncentracji oraz te, w których było się najbardziej rozproszonym. Taka wiedza może być przydatna w przypadku optymalizacji wykonywanych zadań, czy ogólnie rozumianego czasu pracy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.