Spotify - konkurencja dla Last.fm?

spotify
spotify
Mateusz

22.06.2009 21:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku pojawił się kolejny konkurent Last.fm. Czy uda mu się zawojować rynek?

Na rynku pojawił się kolejny konkurent Last.fm. Czy uda mu się zawojować rynek?

Spotify to kolejny streamingowy serwis z muzyką. Może pochwalić się już 3 milionami użytkowników. Daniel Ek, dyrektor generalny serwisu mówi, że to dzięki stale rosnącej popularności można dostarczać muzykę bez dodatkowych opłat.

Sam serwis nie wyróżnia się spośród innych tego typu stron. Posiada taką samą bazę piosenek i wyświetla takie same reklamy jak konkurencja. Ważną cechą witryny jest niezwykle prosta obsługa. Mark Mulligan, analityk internetowego rynku muzycznego twierdzi, że kluczem do sukcesu może być właśnie prostota.

Wiele uwagi twórcy serwisu przywiązują do jego mobilnej wersji. Aktualnie jest ona dostępna dla telefonów z systemem Android, a już niedługo pojawi się także aplikacja do iPhone'a.

Kolejnym krajem jaki zamierza "zaatakować" Spotify są Stany Zjednoczone. Daniel Ek zapowiada, że serwis ma zostać streamingowym odpowiednikiem iTunes. Analitycy przestrzegają jednak przed zbyt dużym optymizmem. Twierdzą oni, że powtórzenie za oceanem sukcesu z Europy będzie niezwykle trudne, ale nie niemożliwe.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)