Spotify szykuje własnego asystenta głosowego. "Hey Spotify" może się bardzo przydać

Spotify szykuje własnego asystenta głosowego. "Hey Spotify" może się bardzo przydać06.03.2020 12:37
Nowa opcja Spotify ucieszy m.in. kierowców
Nowa opcja Spotify ucieszy m.in. kierowców
Źródło zdjęć: © iStock
Adam Bednarek

Spotify wkrótce może dostać nową, przydatną funkcję. Za pomocą komendy głosowej będziemy mogli aktywować muzyczną aplikację. Jest tylko jeden haczyk.

A nawet dwa. Po pierwsze, póki co to tylko testy. Spotify udostępniło opcję wybranym użytkownikom, ale na razie nie wiadomo, czy i kiedy zostanie wprowadzona na stałe. Być może z nowinki testerzy będą korzystać na tyle rzadko, że ostatecznie pomysł zostanie odrzucony.

Drugi haczyk jest teoretycznie poważniejszy. Funkcja "Hey Spotify" ma działać wyłącznie wtedy, gdy aplikacja jest aktywna i otwarta. Jeżeli więc ktoś liczy na to, że mając telefon w kieszeni, uruchomi muzykę, może się rozczarować.

Mimo wszystko nowa funkcja i tak może się okazać całkiem pomocna. Ucieszą się z niej na przykład kierowcy albo ci, którzy łączą telefon ze Spotify z wieżą. Kiedy płyta się skończy, można wówczas po prostu powiedzieć, żeby uruchomić album jeszcze raz, zamiast podchodzić do urządzenia i klikać.

Teoretycznie Spotify już współpracuje z Asystentem Google, ale nie działa to tak, jak moglibyśmy tego oczekiwać.

Z mojego doświadczenia wynika, że obsługa Spotify przez Asystenta Google ogranicza się do odtwarzania konkretnych utworów. Niestety Asystent nie radzi sobie z odtwarzaniem zapisanych playlist, nie potrafi też dodawać odsłuchiwanych piosenek do już istniejących playlist.

Niewykluczone również, że opcja "Hey Spotify" to zapowiedź czegoś większego. Na przykład inteligentnego głośnika od Spotify. O takim urządzeniu plotkuje się od dłuższego czasu, ale dotychczas firma niczego nie zapowiedziała. Czyżby niebawem miało się to zmienić?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)