Sprawdźcie, ile macie lat według Microsoftu. Mnie odmłodzili!

Sprawdźcie, ile macie lat według Microsoftu. Mnie odmłodzili!
Marta Wawrzyn

04.05.2015 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za pomocą dość skromnie wyglądającej strony How-Old.net Microsoft testuje sztuczną inteligencję. To znaczy próbuje odgadnąć nasz wiek i płeć. I w niektórych przypadkach popełnia przezabawne pomyłki.

Jeśli jesteście ciekawi, na ile lat wyglądacie, zajrzyjcie tutaj. Strona, na której algorytm na podstawie zdjęcia zgaduje nasz wiek i płeć, należy do Microsoftu. Wygląda dość skromnie – wrzucasz zdjęcie, chwilę czekasz i dostajesz wynik. Nie zawsze jest to wynik, który ma związek z rzeczywistością.

Microsoft testuje rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i po prostu widać, że jest to na etapie testów. Zdarzają się dość zabawne pomyłki. Aplikacja opiera się na silniku Azure Machine Learning, narzędziu służącemu do analizy zdjęć, które wciąż jeszcze musi się sporo nauczyć. Ale im więcej zdjęć przetworzy, tym będzie sprawniejsze.

Technologiczny gigant zaprezentował swoją nową zabawkę podczas konferencji BUILD w San Francisco, zastrzegając, że to na razie eksperyment, do którego nie miały mieć dostępu miliony ludzi. Tymczasem w ciągu pierwszych kilku godzin, po tym jak jej istnienie wyszło na jaw, How-Old.net odwiedziło 35 tys. osób.

Jedni są mniej zadowoleni z wyników, inni bardziej. Autorka tego tekstu jest przeszczęśliwa – dowiedziała się właśnie, że jej twarz ma 24 lata. Microsoft pomylił się tutaj o dobrych kilka lat.

Obraz

Zdarzają się jednak jeszcze bardziej spektakularne pomyłki. Całkiem niezłe zestawienie znajdziecie w The Verge, ale nie tylko. Zabawa trwa od kilku dni. Kiedy Polacy grillowali, świat bawił się w zgadywanie wieku różnych ludzi... i nie tylko ludzi. Oto rezultaty.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)