Sprzedaż na Allegro może prowadzić bezrobotnych za kratki

Sprzedaż na Allegro może prowadzić bezrobotnych za kratki09.07.2009 13:00
Sprzedaż na Allegro może prowadzić bezrobotnych za kratki
Grzesiek Powalski

Bezrobotny sprzedał kilka rzeczy na Allegro. Teraz musi zwrócić zasiłek wraz z odsetkami. Grozi mu nawet kara więzienia.

Bezrobotny sprzedał kilka rzeczy na Allegro. Teraz musi zwrócić zasiłek wraz z odsetkami. Grozi mu nawet kara więzienia.

Pan Paweł Hrapkowicz złożył w Urzędzie Pracy w Oświęcimiu wniosek o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zaznaczył w nim, że kiedy był zarejestrowany jako bezrobotny sprzedał na Allegro przedmioty o łącznej wartości około tysiąca złotych. Urzędnicy o tym wiedzieli. Przedstawili mu nawet wydruk ze strony Allegro.

Urząd był na tyle gorliwy, że sam podjął działania w celu uzyskania informacji o przychodach Hrapkowicza. Ma do tego prawo. Jeśli podejrzewa, że ktoś nielegalnie zarabia, może złożyć wniosek do urzędu skarbowego o wszczęcie postępowania. Fiskus może o zrobić nawet gdy bezrobotny zarobił na sprzedaży przedmiotów, które posiadał. Nie może on bowiem otrzymać w ciągu miesiąca więcej niż 638 zł.

Jeśli fiskus stwierdzi, że tak właśnie było w tym wypadku, pan Hrapkowicz będzie musiał zapłacić od sprzedanych przedmiotów 75% zryczałtowanego podatku. Urząd ma zamiar powiadomić także prokuratora o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Bezrobotni muszą składać każdego miesiąca oświadczenie o przychodach. Jeśli jest ono nieprawidłowe grozi karą 3 lat więzienia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)