SSD potanieją

SSD potanieją

SSD potanieją
Szymon Adamus
02.02.2008 15:00

Dyski Solid State są znakomite! Super szybkie, ciche, mniej łakome na prąd i małe. Mają tylko jedną, drobną ledwo zauważalną wadę – cenę. W stosunku do zwykłych „twardzieli” są tak koszmarnie drogie, że przeciętny użytkownik komputera nie bardzo chce przepłacać. Nawet jeśli obiecuje się mu transfer szybki jak rakieta.

Na szczęście sytuacja ta ma szansę zmienić się szybciej niż sądzono. Wszystko dzięki spadkom cen chipów flash. Według danych zebranych przez DRAMeXchange ceny jednego gigabajta pamięci tego typu w ciągu ostatnich pięciu miesięcy spadły o 75 procent do około 2,23 dolarów. Nawet pojemniejsze chipy o pojemności 4 GB sporo staniały. Teraz kosztują około 12,30 dolarów.

Dyski ceny jednego gigabajta pamięci tego typu w ciągu ostatnich pięciu miesięcy spadły o 75 procent do około 2,23 dolarów. Nawet pojemniejsze chipy o pojemności 4 GB sporo staniały. Teraz kosztują około 12,30 dolarów.

Obraz

Obniżki cen pamięci flash widać już gołym okiem na rynku telefonii komórkowej. Nie bez powodu pojawia się coraz więcej telefonów multimedialnych oferujących nawet 8 GB własnej pamięci.

Źródło i fot.: electronista.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)