Steam Link: rozsądna alternatywa dla Steam Machines. Valve ma łeb do interesów!

Steam Link: rozsądna alternatywa dla Steam Machines. Valve ma łeb do interesów!

Steam Link: rozsądna alternatywa dla Steam Machines. Valve ma łeb do interesów!
Adam Bednarek
04.03.2015 16:09

Valve trzyma rękę na pulsie i nie chce być gorsze od konkurencji. Skoro Sony ma PlayStation TV, a tacy giganci jak Amazon czy Google swoje multimedialne “konsolki”, to pecetowa firma też chce mieć małą, multimedialną skrzyneczkę. I ma - Steam Link.

Logicznego myślenia Valve odmówić nie można. Pecetowcy chcący grać w salonie być może skuszą się na jedną ze Steam Machines. Ale co z tymi, którzy pod biurkiem mają nowego, porządnego peceta, ale też chcieliby grać w salonie - tyle że nie na wielkim, zajmującym miejsce blaszaku?

Valve znalazło więc sposób, jak zarobić na takich ewentualnych klientach. Steam Link to naprawdę niewielka, elegancka skrzyneczka, za pomocą której prześlemy obraz z peceta na telewizor.

Steam Link podpina się do telewizora za pomocą kabla HDMI.
Steam Link podpina się do telewizora za pomocą kabla HDMI.

Można więc powiedzieć, że to pecetowa odpowiedź na PlayStation TV - gadżet pozwalający nie tylko grać na dużym ekranie w gry z Vity, ale też przesyłać obraz z PlayStation 4 na drugi, niepodłączony do konsoli telewizor.

Valve spełnia (ciche) marzenie wielu pecetowców. Rozsiąść się w wygodnie w fotelu, chwycić za pada i grać tak jak na konsoli. Tyle że na pececie.

Obraz

Steam Link: streaming gier

Steam Link eliminuje problem z przenoszeniem sprzętu. Również z brakiem miejsca - w końcu nie wszyscy mają aż tak szerokie półki, żeby trzymać na nich peceta. A poza tym blaszak, nawet w niezłej obudowie, nie prezentuje się tak korzystnie jak niewielka skrzynka, której pewnie nawet nie zauważymy.

Przeszkodą nie będzie też jakość - gry streamowane mają być w rozdzielczości Full HD i w 60 klatkach na sekundę. Nic więc nie stracimy.

Największym plusem Steam Link jest cena. 50 dolarów za tak teoretycznie proste urządzenie wydaje się sporą sumą, ale to i tak dużo, dużo mniej niż cena za PlayStation TV (140 dolarów, choć po premierze były obniżki) czy “multimedialne konsole na Androidzie”, które przeważnie kosztują około 100 dolarów.

Obraz

Valve nie wymyśliło niczego nowego, Steam Link działa na bardzo podobnej zasadzie, co produkty konkurencji. Ale kosztuje mniej i daje dostęp do ogromnej biblioteki gier. I spełnia najważniejszą funkcję: pozwala grać w salonie, na dużym telewizorze. W pecetowe gry. To duża przewaga.

Brawo, Valve. To ma sens.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)