SteelSeries Apex M800 - nowa jakość rozgrywki. Rewelacja dla graczy z CES 2015

SteelSeries Apex M800 - nowa jakość rozgrywki. Rewelacja dla graczy z CES 2015

SteelSeries Apex M800
SteelSeries Apex M800
Jacek Klimkowicz
06.01.2015 11:59

Zdawać by się mogło, że w segmencie klawiatur pokazano już chyba wszystko i niczym nie da się zaskoczyć. Duński producent pokazuje jednak, że się da i z dumą prezentuje klawiaturę mechaniczna SteelSeries Apex M800. Jest to prawdopodobnie najszybsza i najbardziej modyfikowalna klawiatura tego typu na świecie!

Apex M800 - konkurencja bez szans

SteelSeries Apex M800
SteelSeries Apex M800

SteelSeries Apex M800 to klawiatura mechaniczna, obok której żaden gracz nie przejdzie obojętnie. I nie chodzi tu tylko o wpadający w oko design, lecz przede wszystkim to, co znalazło się "pod maską". Najnowsza propozycja SteelSeries została wyposażona w autorskie przełączniki liniowe QS1 cechuje się nie tylko zwiększoną wytrzymałością (do 60 milionów uderzeń), lecz także znacznie szybszą reakcją. Skok klawiszy zredukowano z 4 do 3 mm, a reakcja jest wyzwalana przy osiągnięciu 1,5-mm zagłębienia. Pozornie wydaje się niewiele, w praktyce doświadczonym graczom da to przewagę.

SteelSeries Apex M800
SteelSeries Apex M800

Na tym jednak nie koniec nowości. Kolejną jest zaawansowany system podświetlania klawiszy. Każdy klawisz ma oddzielny zestaw diod LED, dzięki czemu można dobierać kolor luminacji w zależności od preferencji czy potrzeb (paleta RGB - 16,8 mln barw). Dodatkowo można regulować jasność podświetlenia (8-stopniowa skala), tryb czy mapowanie. Można więc będzie np. ustawić odliczanie czasu odnowienia umiejętności w grze czy zmianę koloru w zależności od zdarzeń w grze.

Mechaniczna ekstraklasa nie na każdą kieszeń

SteelSeries Apex M800
SteelSeries Apex M800

Producent już współpracuje z twórcami gier, by dać graczom zestaw predefiniowanych ustawień dla najpopularniejszych tytułów. Naturalnie nie zabrakło podstaw w postaci dedykowanych klawiszy makro, nagrywania makropoleceń "w locie" czy wbudowanego huba USB oraz możliwości wciśnięcia wszystkich klawiszy jednocześnie. Krótko mówiąc, SteelSeries Apex M800 to klawiatura mechaniczna idealna dla zaawansowanych graczy. Zapewnia szybkość, ergonomię, wydajność i ogromne możliwości modyfikacji. Można jedynie żałować, że jej cena sugerowana to aż 800 zł...

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)