Strony, które pomogą Ci w nauce PHP

Strony, które pomogą Ci w nauce PHP10.11.2009 16:00
php
php
Paweł Cebula

Programowanie w językach takich jak PHP już od dawna przestało być zaliczane do jakichś wyjątkowych umiejętności, gdyż może przydać się zarówno przy okazji tworzenia naszej strony prywatnej, czy bardziej zaawansowanej konfiguracji bloga opartego o np. skrypt Wordpress.

Programowanie w językach takich jak PHP już od dawna przestało być zaliczane do jakichś wyjątkowych umiejętności, gdyż może przydać się zarówno przy okazji tworzenia naszej strony prywatnej, czy bardziej zaawansowanej konfiguracji bloga opartego o np. skrypt Wordpress.

Nie będę ukrywał, że w trakcie nauki PHP - jak i innych języków programowania - przyda nam się znajomość języka angielskiego. Zdecydowanie największy zbiór poradników, książek i artykułów dotyczących programowania publikowana jest właśnie w tym języku.

phpnet
phpnet

Swoją przygodę z PHP warto zacząć od oficjalnej strony tego języka. Znajdziemy tutaj absolutnie wszystko, co będzie nam niezbędne na etapie zdobywania wiedzy. Opisy elementów, z jakimi możemy się zetknąć w PHP są bardzo dokładne. PHP.net to nie tylko podstawowe wskazówki, ale także gotowe skrypty, które możemy wykorzystać na etapie tworzenia naszej strony internetowej.

W serwisie znajdziemy kod źródłowy, dokumentację, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także grupy dyskusyjne, które mogą okazać się bardzo przydatne przy okazji rozwiązywania problemów.

w3schools
w3schools

Serwis ten gromadzi tutoriale przydatne w nauce wielu różnych języków programowania - my jednak skupimy się przede wszystkim na PHP. Mamy tutaj przekrój poradników, które przydadzą się nie tylko początkującym adeptom sztuki programowania, ale także bardziej zaawansowanym programistom.

Gdy uznamy, że potrzebujemy większych możliwości niż daje nam standardowo PHP, możemy zainteresować się poradnikami, które podpowiedzą nam, jak integrować ze sobą elementy stworzone w PHP, AJAX czy XML.

learnphponline
learnphponline

To już nieco inna strona, która skupia się na konkretnych zagadnieniach takich jak: podstawy PHP, opisy błędów, funkcje, skrypty, a także kwestie związane z bezpieczeństwem. Jeżeli więc korzystałeś z jakiegoś innego kursu, a któryś z tych tematów nadal jest dla Ciebie czarną magią, to tutaj znajdziecie sporą liczbę przydatnych wskazówek, które być może przyczynią się do wyjaśnienia trudnych rzeczy.

phpabout
phpabout

Serwis ten ma do zaoferowania nie tylko podstawowe informacje na temat PHP. Dzięki tej witrynie będziesz mieć okazję zrozumieć i nauczyć się wykorzystywać potężne możliwości, jakie daje połączenie PHP i MySQL. Poza "suchymi" instrukcjami znajdziesz tam również przykłady prostych, gotowych skryptów, a także narzędzi niezbędnych zarówno na etapie nauki, jak i późniejszego programowania.

Autorzy udostępnili również przykładowe nagrania wideo, w których wyjaśniają "na żywo" konkretne zagadnienia, prezentując efekty określonych działań.

Tym razem coś z naszego podwórka. Jeżeli nie władasz zbyt biegle językiem angielskim, to nauka PHP może faktycznie okazać się dla Ciebie dość dużym problemem. Ten kurs zawiera praktycznie wszystkie podstawowe informacje, jakie powinieneś posiąść - poznasz elementy składni, operatory, struktury kontrolne, tablice, sesje i inne.

Na pewno można powiedzieć o nim, że jest obszerny, poparty sporą liczbą konkretnych przykładów, które z pewnością ułatwią zrozumienie niektórych rzeczy. Niektórzy za wadę tego kursu zaliczają specjalistyczny język, mogący stanowić pewną przeszkodę w trakcie przyswajania informacji - moim zdaniem nie jest z tym najgorzej.

Dlaczego warto korzystać z takich elektronicznych kursów? Nauka języka - nie tylko programowania - to przede wszystkim praktyczne ćwiczenie i wykorzystanie posiadanej już wiedzy. Ten sposób nauki jest znacznie bardziej efektywny, pozwalając na natychmiastowe sprawdzenie, czy faktycznie coś działa.

Źródło: MakeUseOf

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)