Strzelając SMS-em [wideo]

Strzelając SMS-em [wideo]

proca
proca
Marcin Krzewicki
28.07.2010 18:01, aktualizacja: 11.03.2022 13:50

Oto nowa zabawka dla geeków. Jest nią proca, za pomocą której można wysyłać wiadomości tekstowe wprost... na ściany budynków. Intrygujące, prawda?

Oto nowa zabawka dla geeków. Jest nią proca, za pomocą której można wysyłać wiadomości tekstowe wprost... na ściany budynków. Intrygujące, prawda?

Berlińczycy wynaleźli nowy sposób komunikacji. Jest nią gruntownie zmodernizowany system krótkich wiadomości tekstowych, czyli SMS. Innowacyjność tego pomysłu polega na integracji procy, komputera, laserów, projektora oraz ścian budynków. Może to wydawać się niedorzeczne, ale już tłumaczę o co chodzi.

Proca wyposażona jest w niewielki wyświetlacz oraz układ elektroniczny, za pomocą którego możemy napisać krótką wiadomość tekstową. Następnie, pod osłoną nocy, konieczne jest obranie dobrego obiektu-celu, do którego będą oddawane strzały. Najlepszym wyborem będzie ściana jakiegoś bloku lub wieżowca. Kolejnym krokiem jest ustawienie komputera wraz z odpowiednim oprogramowaniem oraz projektora, który będzie mógł rzutować obraz na wybraną przez nas ścianę.

Strzelanie wiadomościami wygląda następująco: na procy wprowadza się krótką wiadomość. Za pomocą laserowego wskaźnika celujemy w wybrany fragment ściany i oddajemy strzał. Komputer obliczy trajektorię lotu SMS-a. Projektor w tym też miejscu wyświetli napisaną przez nas wiadomość. Nie ma potrzeby używania żadnych nietypowych rodzajów amunicji. Przypominam, że w tym przypadku strzela się krótkimi wiadomościami tekstowymi.

SMSlingshot

Źródło: coolest-gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)