Superman według Christophera Nolana?

Superman według Christophera Nolana?

Superman według Christophera Nolana?
Ireneusz Podsobiński
10.02.2010 10:29

UPDATE ! Teraz Christopher Nolan potwierdził, że jednak jest zaangażowany w powstawanie nowego Supermana.

UPDATE ! Szefowa DC Entertaimnent, Diane Nelson, zaprzeczyła tym informacjom.

Superman od paru ładnych lat nie ma szczęścia do kinowych ekranizacji (za to w telewizji radzi sobie popularny serial Tajemnice Smallville). Można by sądzić, że po klęsce filmu Bryana Singera i ciągłym odkładaniu realizacji kolejnej części, Man of Steel, projekt ten zostanie odłożony na półkę. Nic z tych rzeczy. Warner Bros. zrobiło chyba najbardziej logiczną rzecz - studio zwróciło się z prośbą o pomoc do człowieka, który udanie przywrócił chwałę Batmanowi, Christophera Nolana. Czy to oznacza brak trzeciej części przygód Człowieka Nietoperza?

UPDATE [10.03.10]! Teraz Christopher Nolan potwierdził, że jednak jest zaangażowany w powstawanie nowego Supermana.

UPDATE [21.02.10]! Szefowa DC Entertaimnent, Diane Nelson, zaprzeczyła tym informacjom.

Superman od paru ładnych lat nie ma szczęścia do kinowych ekranizacji (za to w telewizji radzi sobie popularny serial Tajemnice Smallville). Można by sądzić, że po klęsce filmu Bryana Singera i ciągłym odkładaniu realizacji kolejnej części, *Man of Steel, * projekt ten zostanie odłożony na półkę. Nic z tych rzeczy. Warner Bros. zrobiło chyba najbardziej logiczną rzecz - studio zwróciło się z prośbą o pomoc do człowieka, który udanie przywrócił chwałę Batmanowi, Christophera Nolana. Czy to oznacza brak trzeciej części przygód Człowieka Nietoperza?

Spokojnie, bez paniki. Christopher Nolan nie będzie ani scenarzystą, ani reżyserem nowej wersji Supermana. Będzie za to kimś w rodzaju mentora, który ma podpowiedzieć, jak popchnąć serię w nowym kierunku, tak jak to zrobił z Batmanem. W związku z tym nowy Superman będzie najprawdopodobniej rebootem. Jednak pewnym można być tylko co do jednego - nie będzie to kontynuacja dzieła Singera.

Skoro Nolan nie reżyseruje Supermana, czy powróci do trzeciej części Batmana? Oczywiście, że tak. Obecnie Jonathan Nolan (brat Christophera) i David Goyer w pocie czoła pracują nad scenariuszem. Przenoszą oni na papier pomysł, na który wpadł reżyser podczas postprodukcji Incepcji. Każdy chciałby wiedzieć, o co w nim biega, ale zapewne przez długi czas będziemy trzymani w niepewności, zaś plotki będą się mnożyły jak grzyby po deszczu. Pozostaje się uzbroić w cierpliwość.

Na koniec pozostaje jeszcze jedno pytanie - czy kiedyś doczekamy się filmu Superman vs Batman w reżyserii Christophera Nolana?

Foto: Warner Bros.

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)