Surface a sprawa graczy

Surface a sprawa graczy

Microsoft Surface (Fot. Eurogamer)
Microsoft Surface (Fot. Eurogamer)
Piotr Rusewicz
19.06.2012 21:00

Nowy tablet Microsoftu okazuje się mocnym graczem na rynku. Świat na niego patrzy, świat zastanawia się, co może, i światu rodzi się pytanie – gdzie w tym wszystkim miejsce na gry?

Nowy tablet Microsoftu okazuje się mocnym graczem na rynku. Świat na niego patrzy, świat zastanawia się, co może, i światu rodzi się pytanie – gdzie w tym wszystkim miejsce na gry?

Od dawien dawna mówiło się, że Microsoft poza wejściem na konsole stacjonarne pragnie wejść także na rynek konsol przenośnych. Teraz prawdopodobnie się to stanie, ponieważ całość załatwi za niego Surface. Nowy sprzęt Microsoftu na pewno dostanie sporo ciekawych gier i co najważniejsze, wzmoże konkurencję na rynku tego typu gadżetów.

(Fot. VG247)
(Fot. VG247)

Zarówno Eurogamer, jak i VG247 analizują Surface pod względem mocy przerobowej oraz potencjalnych możliwości. Zainteresowanych odsyłam do tych artykułów - Eurogamer o Surface, VG247 o Surface - bo są szczegółowe i ciekawe. Szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę także plotki, jakoby poza normalnymi grami Surface miał szybko dorobić się jakiegoś oficjalnego emulatora pierwszego Xboxa oraz wielu gier z PC sygnowanych logo Microsoftu w cyfrowej dystrybucji. A było wśród nich sporo hitów – żeby wspomnieć tylko Midtown Madness czy Age of Empires.

Surface by Microsoft, Revealed Trailer

Surface pojawi się w dwóch wersjach - Windows RT oraz dla Windows 8 Pro, oferując całkiem niezłe parametry. Wersja Windows 8 z zasady powinna obsługiwać kontrolery Xboxa 360 oraz typowo pecetowy sprzęt, ale sam Microsoft… milczy w sprawie gier. Nie wypowiada się o tym, czy Surface będzie współpracował z Xboxem, czy pójdzie na nim Steam, Origin, Desura, gry niezależne, czy będziemy mieli specjalne edycje tytułów, jak dużych gier możemy się spodziewać i czy w ogóle nastawią się na walkę o graczy.

Milczy, a przecież wiemy, że sprawa graczy na pewno będzie warta sporo dla giganta, bo takich pieniędzy się nie oddaje. Liczę, że zaskoczą nas pozytywnie i stworzą platformę pełną małych, tanich gier oraz produkcji godnych konsol przenośnych, że dostaniemy gry dedykowane oraz najnormalniejsze w świecie pecetowe wersje. Że będzie w co grać, w różnym przedziale cenowym i gatunkowym.

Kto pamięta ;(? (Fot. GameFaqs)
Kto pamięta ;(? (Fot. GameFaqs)

Pójście w inną stronę niż Nintendo czy Sony nie jest jednak niczym złym – a wręcz przeciwnie, może okazać się kolejnym ciekawym krokiem w branży. W końcu lata temu nikt nie wierzył, że Microsoft będzie wydawał dobre gry, a potem, że stworzy dobre konsole. A skończyło się „odrobinę” inaczej…

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)