Swatch wprowadza płatności zbliżeniowe w Polsce

Swatch wprowadza płatności zbliżeniowe do zwykłych zegarków.
Swatch wprowadza płatności zbliżeniowe do zwykłych zegarków.

15.12.2020 20:06, aktual.: 16.12.2020 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SwatchPay to nic innego jak zegarek słynnego producenta, który umożliwia płatności zbliżeniowe. Sztuczka polega na tym, że nie chodzi o smartwatch.

Sposób działania jest prosty i znany. Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć zegarek do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł).

Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku. Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii.

Możliwość korzystania z NFC Swatch wprowadza za pomocą radiowego chipu NFC (Near Field Communication) wbudowanego w zegarek. Jak zamienić swój czasomierz w przenośny terminal? Należy powiązać swoją kartę z zegarkiem, a dokonać tego można w dowolnym sklepie firmowym Swatch lub online w ciągu zaledwie kilku minut.

Zła wiadomość? SwatchPay jest obecnie dostępny wyłącznie dla właścicieli kart Mastercard w Alior Banku i Getin Noble Banku. Sparować je można natomiast z 15 modeli producenta zegarków. Producent podkreśla, że nie wpływa ono na ich wodoszczelność, która sięga 30 metrów głębokości.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)