Świat według buntownika z wyboru

Świat według buntownika z wyboru19.11.2007 15:46
Magda B.

Gus van Sant - jeden z głównych reżyserów amerykańskiego kina niezależnego, w 1985 roku za jedyne 25 tysięcy dolarów nakręcił swój debiut fabularny Mala Noche, którego trailer możecie zobaczyć poniżej. Zaledwie 12 lat później zrealizował film, który został nagrodzony dwoma Oskarami i był powszechnie doceniony przez publiczność i krytykę - mowa oczywiście o Buntowniku z wyboru. Ostatnio reżyser zapowiedział, że w styczniu przyszłego roku rusza do pracy nad nowym filmem!

Gus van Sant - jeden z głównych reżyserów amerykańskiego kina niezależnego, w 1985 roku za jedyne 25 tysięcy dolarów nakręcił swój debiut fabularny Mala Noche, którego* trailer możecie zobaczyć poniżej. Zaledwie 12 lat później zrealizował film, który został nagrodzony dwoma Oskarami i był powszechnie doceniony przez publiczność i krytykę - mowa oczywiście o Buntowniku z wyboru.* Ostatnio reżyser zapowiedział, że w styczniu przyszłego roku rusza do pracy nad nowym filmem!

Mala Noche Trailer (Gus Van Sant, 1985)

Twórca takich kultowych obrazów, jak Moje własne Idaho, *Gerry, *czy *Słoń *przystąpi do realizacji filmu o życiu Harvey'a Milka. Milk był pierwszym gejem wybranym do władz San Francisco, był tez pierwszym dyplomatą i jednym z piewszych polityków, którzy publicznie przyznali się do swojej homoseksualnej orientacji. W 1978 roku został on zamordowany przez zamachowca, Dana White'a . W tytułową postać ma się wcielić Sean Penn, zaś rola zabójcy ma być powierzona Mattowi Damonowi. Poza van Santem sfilmowanie biografii Milka planuje też Bryan Singer ( reżyser znany z takich filmów jak X-man 2 , czy Superman: powrót ) .

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)