Świąteczne zakupy bezstresowo. 6 porad

Świąteczne zakupy bezstresowo. 6 porad
Sabina Stodolak

08.12.2008 11:00

Im bliżej do Świąt, tym większa panika zaczyna nas ogarniać. Przecież jeszcze tyle prezentów do kupienia! Każdego dnia, coraz większe tłumy, niczym wygłodniałe zombie, snują się między sklepami, aby apogeum polowania na prezenty przeżyć 23 grudnia. Jak zatem przetrwać bezstresowo czas świątecznych zakupów?

Im bliżej do Świąt, tym większa panika zaczyna nas ogarniać. Przecież jeszcze tyle prezentów do kupienia! Każdego dnia, coraz większe tłumy, niczym wygłodniałe zombie, snują się między sklepami, aby apogeum polowania na prezenty przeżyć 23 grudnia. Jak zatem przetrwać bezstresowo czas świątecznych zakupów?

1 Oszczędź czas

Na zakupy wybierz się jak najwcześniej - najlepiej jeszcze dziś. Im bardziej będziesz odkładać kupowanie prezentów, tym więcej czasu spędzisz w kolejkach i tym bardziej będziesz się denerwować przeciskając się przez tłum osób, tak samo jak ty poszukujących prezentów.

2 Zachowaj umiar

Kupowanie bliskim prezentów a potem możliwość cieszenia się wraz z nimi z prezentów to rzecz - jak mówi jedna z reklam - bezcenna. Niestety nie każdy z nas posiada ?magiczną kartę" która sama uzupełni się gotówką, jeśli przeholujemy z prezentami. Dla pewności zrób listę osób którym chcesz kupić prezent - w ten sposób będziesz miał kontrolę nad ilością i nie pomylisz się kupując tej samej osobie dwóch prezentów.

3 Ustal budżet

Zastanów się ile możesz przeznaczyć na całość zakupów świątecznych i ile chcesz przeznaczyć na poszczególne prezenty. Dzięki temu będziesz miał kontrolę nad wydatkami a jednocześnie będziesz mógł manipulować poszczególnymi prezentami w ramach budżetu.

4 Nie bądź zombie

Zamiast snuć się w poszukiwaniu ?zobaczmy co jest w sklepach i co nadaje się na prezent dla cioci Ani" zrób w domu listę możliwych prezentów dla każdej osoby. Zaoszczędzisz czas nie wchodząc do sklepów które nie odpowiadają Twojej liście i prościej będzie zaplanować trasę świątecznych zakupów.

5 Zakupy on-line

Kupując przez Internet pamiętaj, że paczki w okresie świątecznym idą znacznie dłużej. Jeśli chcesz mieć pewność, ze prezent dotrze przed gwiazdką nie zamawiaj go po 12 grudnia. Może się bowiem okazać, że Twoi bliscy nie znajdą niczego od Ciebie pod choinką.

6 Bądź kreatywny

Świąteczne prezenty to nie zawsze najnowsze DVD, czy najlepsza komórka. To czasem gest i symbol. Może więc zamiast sztampowego, kupionego w sklepie prezentu zdecydujesz się zrobić bliskim coś własnoręcznie? Co możesz zrobić? Biżuterię, lampę, sweter, ramkę na zdjęcia a w zasadzie wszystko co przyjdzie Ci do głowy. W Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji.

Okres przedświąteczny nie nadaje się też na robienie zwykłych, codziennych zakupów. Poza rzeczami potrzebnymi do przeżycia, wszelkie inne sprawunki, od kosmetyków, przez kurtki na zimę, po komputery, przełóż na okres przedświąteczny - po pierwsze nie ulegniesz magii nadmiernej przedświątecznej konsumpcji, po drugie nie zmarnujesz czasu w kolejkach, po trzecie - rychło po świętach organizowane są przeceny i promocje - wtedy to czego potrzebujesz kupisz znacznie taniej.

Źródło: softpedia.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)