Świeczki dla gadżeciarza - 9 niecodziennych przykładów

Świeczki dla gadżeciarza - 9 niecodziennych przykładów31.10.2010 19:00
Gadżeciarskie świeczki
Gadżeciarskie świeczki
Paweł Piejko

W świecie gadżeciarskim świeczka nigdy nie jest po prostu świeczką (wtedy nie można by jej podpiąć pod kategorię gadżetu!). A że tematyka całkiem na czasie (wszak świeczek płonie obecnie całkiem sporo) - przyjrzymy się kilku ciekawym i dość dziwacznym przykładom.

Podpalisz taką świeczkę?!

Świeczka - bomba i dynamit
Świeczka - bomba i dynamit

Uf, taką świeczkę aż strach podpalić, nieprawdaż? Kto wie, co się stanie, gdy lont się skończy, może lepiej posiedzieć po ciemku... Świeczkowa bomba i dynamit mogą być Wasze za ok. 12 dolców.

Świeczka w kształcie żarówki

Świeczka w kształcie żarówki
Świeczka w kształcie żarówki

Kiedyś świeczki nie służyły do tego, aby nadać odpowiedni klimat imprezie (ewentualnie jakiejś pretensjonalnej kolacji), ale po prostu dostarczały światła. A co wtedy, gdy wysiądzie prąd? Wtedy dalej możemy korzystać z żarówki... która jest świeczką. I tak oto technologia zatacza koło...:)

Świeczka z timerem

Coil Candle
Coil Candle

Za ok. 30 dolarów można nabyć taką dziwaczną świeczkę w kształcie zwoju kabla. Tak naprawdę jednak jest to wosk, któremu można ustawić timer - wyciągamy tak długi kawałek wosku, jaki nam potrzeba, przy założeniu, że 7,6 cm pali się ok. 1 godzinę. Gdy dojdzie do odpowiedniego miejsca, ogień po prostu zgaśnie.

Włączyłeś już świeczkę?! Tradycja i nowoczesność

W Internecie krąży ciekawy projekt DIY świeczki, którą zapala się za pomocą przełącznika. Zobaczcie na poniższym filmie, jak to działa:

Świeczka niczym zapałka

Świeczka - zapałka
Świeczka - zapałka

Zapałki używa się dziś stosunkowo rzadko, jednak zapalniczka okazała się o niebo wygodniejsza. Tymczasem świeczki w kształcie zapałek wydają się całkiem fajne. Przy czym jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby taką świeczkę-zapałkę postawić (chyba się przewróci...). Pudełko takich świeczek kosztuje niewiele, bo 6,5 dolara.

Płonące kaktusy

Świeczka kaktus
Świeczka kaktus

Swego czasu mówiło się, że kaktusy hodują zwykle stare panny. A jak jest ze świeczkami w kształcie kaktusów? Wersje są różne, np. w sklepie glow wyglądają tak, jak widać na fotce, a kosztują niecałe 10 funtów.

Spal sobie LEGO

Świeczka LEGO
Świeczka LEGO

No tak, LEGO opanowuje świat w stopniu nie mniejszym niż Google, nic zatem dziwnego, że jest i świeczka w kształcie klocka. Do nabycia w aplusrstore.com.

Świeczki niczym kamienie

Świeczki z kamienia
Świeczki z kamienia

Cóż, odpowiednio spreparowany i zabarwiony wosk może - jak się okazuje - udawać praktycznie dowolny materiał. W przypadku Stone Candles doskonale udaje kamień.

Płonące kamienie

Rocklite Candle
Rocklite Candle

Rocklite Candle to niezwykłe świeczki, które wyglądają jak kamienie, wewnątrz których zaklęto płomień. Tak naprawdę w środku pali się specjalny olej, dzięki któremu wydaje się, jakby to kamień się palił.

Rocklite Candle
Rocklite Candle
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)