Święta bez kabli i wchodzenia na drabinę. Szybki sposób na udekorowanie domu

Święta bez kabli i wchodzenia na drabinę. Szybki sposób na udekorowanie domu

Koniec ze splątanymi lampkami choinkowymi
Koniec ze splątanymi lampkami choinkowymi
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Patryk Wieczorek
20.11.2017 15:38, aktualizacja: 21.11.2017 08:19

Przedświąteczna gorączka powoli się rozkręca i zaczynamy myśleć o świątecznym udekorowaniu domu. Dla niektórych to świetna zabawa, innych przechodzą dreszcze na samą myśl o rozplątywaniu kabli, sprawdzaniu wszystkich żaróweczek i wchodzeniu na drabinę. Na szczęście istnieją sposoby na to, by ozdobić dom i zbytnio się przy tym nie przemęczyć. Alternatywą są projektory laserowe.

Poniżej przedstawiamy kilka zalet związanych z dekorowaniem domu przy pomocy projektora. Podsuwamy również parę pomysłów na to, jak dopasować światło do innych ozdób i tym samym uatrakcyjnić wystrój.

Szybko i skutecznie

Obsługa projektora laserowego jest bardzo prosta. Wystarczy zapewnić urządzeniu stały dopływ prądu, ustawić je na podwórku w odpowiedniej odległości od domu, włączyć i ustawić tryb oświetlenia. Po wyświetleniu się kolorowych kropek lub symboli należy jeszcze ustawić kierunek, w którym ma padać światło, i gotowe. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać na projektor mnóstwa pieniędzy. Ceny poszczególnych modeli wahają się od trzydziestu do kilkuset złotych. Najprostsze modele oferują wymienne nakładki, które znajdziemy w komplecie bądź dokupimy osobno. Typowo świąteczne wirujące płatki śniegu czy halloweenowe nietoperze to tylko kilka z nich.

Dla miłośników delikatnych ozdób

Niewielki rozmiar urządzenia sprawia, że możemy ustawić je samemu właściwie wszędzie. Nie ma potrzeby sięgania po drabinę, wiele modeli można ustawić tak, by obejmowały cały dom lub mniejszą powierzchnię. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć projektor laserowy z tradycyjnymi lampkami zawieszonymi na elewacjach. Oplecione lampkami balustrady balkonowe i taras będą się prezentować o wiele bardziej okazale, gdy wokół będą obracać się białe śnieżynki. Oczywiście nie należy popadać w skrajność, zbyt wiele ozdób może skutkować istnym oczopląsem. Dodatkową zaletą projektora jest to, że w każdej chwili możemy zmienić jego ustawienie, wystarczy wyciągnąć szpikulec i wbić go w innym miejscu.

Dla twojej wygody

Dużym udogodnieniem, które oferują niektóre projektory laserowe, jest możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia urządzenia. Docenimy to szczególnie podczas świątecznych wyjazdów, gdy z jednej strony planujemy wyjazd na święta do krewnych, a z drugiej nie chcemy wyłączać oświetlenia. Projektor zniesie nawet najtrudniejsze warunki, na jakie można liczyć zimą w naszym kraju. Dla przykładu poniższy model wytrzyma pracę w temperaturze od -20 do 35 stopni. Dodatkowo wszystkimi opcjami związanymi ze zmianą barwy, automatycznym przejściem z jednego koloru na drugi oraz zmianą częstotliwości błysków sterujemy z domu, przy pomocy pilota.

Niektórzy przy pomocy świateł laserowych są w stanie wyczarować prawdziwe cuda:

Review: Star Shower Outdoor Laser Christmas Lights, Star Projector by BulbHead

Oświetli nie tylko dom

Nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć laserowego oświetlenia nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Wystarczy odrobina wyobraźni, by zamienić świąteczny salon lub pokój dziecka w błyskającą feeriami kolorów salę balową. Projektor szczególnie dobrze komponuje się w połączeniu z delikatnym, ciepłym światłem, na przykład świec lub lampek na choince. Dodatkowo możliwość przełączania pomiędzy światłem stałym a pulsacyjnym pozwoli na stworzenie interesującej aranżacji nie tylko podczas świąt, ale i przy wielu innych okazjach, na przykład podczas imprezy.

Przy pomocy projektora laserowego przygotowania do świąt będą trwały o wiele krócej. Podobnie po świętach, gdy trzeba wygrzebywać dziesiątki metrów kabli i lampek spod śniegu, tu wystarczy jedynie wyrwać szpikulec z ziemi i po problemie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)