Symbole otwierające z Wiedźmina to dzieło polskiego Platige Image. Autor objaśnia swoje serialowe prace

Każdy z odcinków Wiedźmina serwisu Netflix przedstawiał w niedługo po pierwszych scenach unikalny symbol. To nie tylko ładne znaki, ale też głębsza koncepcja, którą podzielił się autor pracujący w Platige Image.

Symbole otwierające z Wiedźmina to dzieło polskiego Platige Image. Autor objaśnia swoje serialowe prace
Źródło zdjęć: © Platige Image @ behace
Jan Domański

17.04.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial Wiedźmin stworzony na potrzeby Netflixa zawiera w sobie wiele smaczków i głębszych odniesień. Nie bez znaczenia są też symbole pokazywane nad tytułami poszczególnych odcinków. Ich opracowanie było zlecone Michałowi Niewierze z firmy, która stała się koproducentem serialowego Wiedźmina, czyli Platige Image.

Obraz
© Platige Image @ behace

Jak zaznaczają twórcy z polskiego studia na łamach behance, Niewiara jest prawdziwym znawcą wiedźmina pracującym w ich firmie. To wieloletni fan książek Andrzeja Sapkowskiego, który nie raz był podpytywany przez swoich współpracowników o pomysły i różne elementy materiału z książek. Jego znajomość tematu przyczyniła się do obsadzenia go w roli projektanta symboli otwierających odcinki.

Wielowymiarowa symbolika

"Ideą otwarcia były zapowiedzi lub podsumowania historii danego odcinka. Każda sekwencja miała być tajemnicą, którą rozwiązywałyby napisy końcowe." Wstępne koncepcje narodziły się jeszcze w samym Platige Image, ale ostateczny kierunek prac został wybrany przez producentów i scenografa Andrew Lawsa.

Obraz
© Platige Image @ behace

Słońce, węże, smok… A na koniec połączenie wszystkich elementów w jeden medalion z głową wilka, jaskółką i symbolem gwiazdy. I w tym miejscu jest głębia. Wilk to oczywiście wiedźmin Geralt, jaskółka odnosi się do Ciri, a gwiazda utożsamia Yennefer.

Wiedźmin Netflixa to nie Dziki Gon CD Projektu

Część fanów mogło dziwić się dużym zmianom symbolu względem wiedźmińskiego talizmanu z gier CD Projekt RED. Jednak inna koncepcja to mocniejsze czerpanie z książek, a także odrębność medium gry i serialu.

Obraz
© Platige Image @ behace

"Medalion z gier wideo działa dobrze w grze, ale potrzebowaliśmy czegoś bardziej praktycznego i prostego. Wiedźmini nie są wykwalifikowanymi jubilerami. Chcieliśmy również podkreślić fakt, że tworzymy adaptację książki, a nie grę" - wyjaśnił Michał Niewiara.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.