Szalony klasyk Romero doczeka się wznowienia

Szalony klasyk Romero doczeka się wznowienia09.10.2008 14:00
Szalony klasyk Romero doczeka się wznowienia
Ireneusz Podsobiński

Po całej oryginalnej trylogii zombie, kolejny klasyk George'a Romero doczeka się swojego remake'u. Tym razem padło na Szaleńców (The Crazies) z 1973 roku. Michael Aguilar i Dean Georgaris, odpowiedzialni za Co się zdarzyło w Las Vegas i zbliżający się remake francuskiego 36, wyprodukują film pod szyldem Overture Films. Reżyserem został Breck Eisner (Sahara), zaś scenariusz napiszą Ray Wright (Puls) i Scott Kosar (Teksańska masakra piłą mechaniczną, Mechanik). Zdjęcia ruszą na początku przyszłego roku.

Po całej oryginalnej trylogii zombie, kolejny klasyk George'a Romero doczeka się swojego remake'u. Tym razem padło na Szaleńców (The Crazies) z 1973 roku. Michael Aguilar* *i Dean Georgaris, odpowiedzialni za Co się zdarzyło w Las Vegas i zbliżający się remake francuskiego 36, wyprodukują film pod szyldem Overture Films. Reżyserem został Breck Eisner (Sahara), zaś scenariusz napiszą Ray Wright (Puls) i Scott Kosar (Teksańska masakra piłą mechaniczną, Mechanik). Zdjęcia ruszą na początku przyszłego roku.

Oryginał traktuje o tajnym eksperymencie amerykańskiego rządu o kryptonimie Trixie - jest to broń biologiczna, której skutkiem jest śmierć lub obłąkanie. Wirus dostaje się do wody pitnej w małym miasteczku w Pennsylvanii. Niedługo później miejsce staje się strefą walki pomiędzy wojskiem, naukowcami, oszalałymi mieszkańcami i niewielką grupką ludzi, którzy uniknęli zarażenia.

Szaleńcy wpisują się w popularny dzisiaj typ horrorów wirusowych. Martwi mnie tylko ekipa realizacyjna. Poza scenarzystą Scottem Kosarem, nikt nie może pochwalić się dobrym dorobkiem, a już na pewno nie reżyser, nijak pasujący do horroru. Obawiam się, że będzie to kolejny remake, który nie powinien był powstać.

380844187874377450
Źródło zdjęć: © [źródło](http://niezlekino.pl/images/2008/10/crazies.jpg)

Foto: Impawards

Źródło: Variety

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)