Szalony park rozrywki dla miłośników Ferrari

Salon Ferrari na fot. na lic. CC Flickr/motoyen
Salon Ferrari na fot. na lic. CC Flickr/motoyen
Blomedia poleca

18.05.2010 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ferrari World to zlokalizowany w Abu Dhabi park rozrywki poświęcony samochodom włoskiej marki. Jego otwarcie ma nastąpić w październiku tego roku. Będzie to największy na świecie zamknięty park rozrywki, którego głównym elementem ma być najszybszy na świecie roller coaster. Formula Rossa ma się rozpędzać do "setki" w 2 sekundy. Wiedząc, iż większość z nas (=zwykłych śmiertelników) nigdy w życiu nie będzie w stanie odwiedzić tego miejsca, chcielibyśmy Was zaprosić na wirtualną wycieczkę po Ferrari World.

Ferrari World to zlokalizowany w Abu Dhabi park rozrywki poświęcony samochodom włoskiej marki. Jego otwarcie ma nastąpić w październiku tego roku. Będzie to największy na świecie zamknięty park rozrywki, którego głównym elementem ma być najszybszy na świecie roller coaster. *Formula Rossa *ma się rozpędzać do "setki" w 2 sekundy. Wiedząc, iż większość z nas (=zwykłych śmiertelników) nigdy w życiu nie będzie w stanie odwiedzić tego miejsca, chcielibyśmy Was zaprosić na wirtualną wycieczkę po Ferrari World.

Choć otwarcie (jak wspomniałem) dopiero jesienią tego roku, to my już teraz możemy zobaczyć co znajdzie się w Ferrari World. Wspomniany roller coaster to bowiem zaledwie mały kawałek tego, co tam się pojawi.

Ogółem przygotowano 20 atrakcji, wśród których znajdą się m.in. wspomniana kolejka górska, kabina, w której doświadczymy przeciążeń, jakim poddawani są kierowcy F1 czy symulatory wyścigowe. To co jednak najbardziej mnie zainteresowało, to wodna przejażdżka przez 12-cylindrowy silnik modelu 599. W wersji wirtualnej wygląda to niesamowicie i jestem pewien, że na żywo robi jeszcze większe wrażenie.

Video Ferrari World Abu Dhabi Flythru 3min.wmv

Źródło: WCF

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)