Szczęśliwego Nowego Roku! Co przyniesie nam 2011?

Szczęśliwego Nowego Roku! Co przyniesie nam 2011?

Szymon Adamus
31.12.2010 12:00

Niech powyższy filmik będzie najlepszym zwiastunem tego, co czeka nas w nowym roku. Nie chodzi o fajerwerki czy film w wysokiej rozdzielczości. Esencją jest tutaj 3D.

3D Stereoscopic Movie of Fireworks Display

Niech powyższy filmik będzie najlepszym zwiastunem tego, co czeka nas w nowym roku. Nie chodzi o fajerwerki czy film w wysokiej rozdzielczości. Esencją jest tutaj 3D.

Po pierwsze, życzę Wam, drodzy HDTVmaniacy, rewelacyjnej zabawy sylwestrowej. Bez względu na to, czy będziecie rozluźniać się na mieście, na koncertach, w domu czy na balach. Skończcie dopiero wtedy, gdy zacznie wschodzić słońce! Dziękuję Wam też za kolejny rok spędzony wspólnie na HDTVmanii. Mam nadzieję, że bawiliście się tak samo dobrze jak ja.

A co do roku 2011, to jak myślicie: pod jakim znakiem HD nam on minie? Ja stawiam na 3D. Osobiście myślałem, że jego dominację zobaczymy już pod koniec 2010 - i pod względem promocji tak było. 3D jest widoczne wszędzie!

Szkoda, że to samo nie tyczy się treści. Filmów 3D na Blu-ray mamy mało, umowy na wyłączność są jeszcze w mocy, panele trójwymiarowe tanieją, ale nadal są drogie. Myślę, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy nowego roku to się zmieni. Szczególnie że nawet polscy nadawcy zaczynają robić coś w kierunku stałych transmisji 3D.

Liczę też, że w nowym roku zobaczymy wreszcie większe panele OLED, chociaż nie łudzę się, by ceny szybko spadły. Czekam też z utęsknieniem na jakiś powszechny standard HD bez użycia kabli, ale powoli tracę nadzieję, że dożyję dnia, w którym będę miał za telewizorem tylko jeden przewód zasilający :)

Na co Wy czekacie w nowym roku?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)