Sześć świetnych dodatków, które już działają w Firefoksie 4

Sześć świetnych dodatków, które już działają w Firefoksie 4
30.09.2010 17:42
Firefox (Fot. 3jokes.com)
Firefox (Fot. 3jokes.com)
Przemysław Muszyński
Przemysław Muszyński

Każda duża aktualizacja Firefoksa wyłącza prawie wszystkie dodatki do tej przeglądarki. Programiści muszą tworzyć nowe wersje. Na szczęście niektóre najlepsze rozszerzenia są już gotowe na premierę finalnej wersji Firefoksa 4.

392870291723988957

Blokujący niechciane reklamy AdBlock przesądził o popularności Firefoksa w pierwszej fazie istnienia przeglądarki. Oczywiście w nowej wersji lisa także nie mogło go zabraknąć. AdBlock dostosowany do 4. odsłony programu pojawił się niemal natychmiast.

Niektóre źle zbudowane strony nie działają w Firefoksie. Problem dotyczy najczęściej starych witryn, stworzonych w czasach Internet Explorera 6. Jeśli trafimy na tego typu serwis, IE Tab Plus uratuje nam życie. Dodatek współpracuje też ze stronami w egzotycznych językach, których program Mozilli często nie rozpoznaje.

Popularne rozszerzenie do pobierania klipów z YouTube. Wiele osób zamiast niego woli konkurencyjne dodatki (np. YouTube Video Helper), z których - o ile mi wiadomo - jeszcze żaden wart polecenia nie działa w nowym Firefoksie. Amatorzy filmów z Sieci są więc skazani na tę aplikację.

Słynny dodatek zapobiegający wykonywaniu niechcianych skryptów. Urządzenie przyspiesza proces ładowania stron, chroni przed niektórymi trikami cyberprzestępców oraz zwiększa bezpieczeństwo podczas wędrówek w Sieci.

Mały dodatek umieszczający pasek postępu ściąganych plików na dole ekranu. Rozszerzenie to nie jest niezbędne. Jednak wielu użytkowników lubi widzieć tę funkcję lisa w głównym oknie.

To z kolei zewnętrzny menedżer pobierania, który zastępuje wbudowany w program, moim zdaniem, słaby moduł. Jeśli ktoś również nie lubi rozwiązania spod znaku Mozilli, może posłużyć się właśnie FlashGotem.

Mimo że dodatki są cały czas aktualizowane i powstają nowe wersje, na razie lista rozszerzeń zgodnych z Firefoksem 4 nie jest długa. Pełna zgodność ze wszystkimi znanymi aplikacjami zostanie zapewne osiągnięta dopiero kilka miesięcy po premierze finalnej wersji przeglądarki.

Szukasz najlepszych rozszerzeń do Chrome i innych przeglądarek? Sprawdź naszą listę dodatków do Firefoxa, Chrome i IE, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo.

Źródło: DownloadSquad

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)