Sztuczne oczy? Proszę bardzo!

Naukowcy z Boston Retinal Implant Project stworzyli niedawno prototyp implantu mającego pomóc osobom niewidomym. Ma to być „sztuczne oko” wszczepione na tył prawdziwej gałki. Całość będzie pracować jako transmiter światła do mózgu. Połączenia zostaną nawiązane dzięki „przewodom” cieńszym niż ludzki włos.

Szymon Adamus

13.03.2008 08:00

Technologia ma swoje ograniczenia. Po pierwsze uzyskany taką metoda obraz nie będzie idealny. Będzie to raczej wrażenie otoczenia pozwalające osobom niewidomym na funkcjonowanie na podstawowym poziomie.

Obraz

Niemniej jest to i tak rewelacyjna wiadomość dla ludzi cierpiących z powodu utraty wzroku. Pamiętajmy też, że to dopiero pierwszy prototyp implantu. Naukowcy mają nadzieję, że uda im się na tyle dopracować ich projekt by implant pozwalał na rozpoznawanie detali takich jak na przykład wyraz twarzy.

Źródło i fot.: Gizmodo.com,

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.