Szukasz fajnych akcesoriów audio? LG szykuje masę nowości na targi IFA 2015

Szukasz fajnych akcesoriów audio? LG szykuje masę nowości na targi IFA 2015

Muzyka
Muzyka
Źródło zdjęć: © Shutterstock
LG
20.08.2015 20:36, aktualizacja: 14.04.2016 17:15

Coroczne targi IFA to wielkie święto wszystkich fanów technologii. Świętowanie nie może się oczywiście obyć bez muzyki, ale na szczęście będzie na czym ją odtworzyć.

Jak co roku swoją obecność na berlińskich targach potwierdziła firma LG, która zapowiedziała już masę nowości z branży audio. Debiut jakich produktów nasz czeka?

LG Music Flow P5

Kilka miesięcy temu na łamach naszego bloga mogliście poczytać o bezprzewodowym głośniku Music Flow P7. Model P5 to kolejny przedstawiciel tej rodziny. Co się zmieniło?

Music Flow 5
Music Flow 5© LG

Zabranie ze sobą bezprzewodowego głośnika w plener mijałoby się z celem, gdyby czas pracy na jednym ładowaniu nie był satysfakcjonujący. Czy 15 godzin ciągłego odtwarzania muzyki bez kabla jest satysfakcjonujące? Moim zdaniem jak najbardziej. 15 godzin to naprawdę długa posiadówa ;)

Producent dołożył też wszelkich starań, by parowanie nowego głośnika ze smartfonem uprościć do granic możliwości. Zadaniem funkcji Auto Music Play jest automatyczne odtwarzanie dźwięku oraz razu, gdy w zasięgu głośnika znajdzie się smartfon, tablet lub inne urządzenie przesyłające pliki muzyczne strumieniowo. Przy tym wszystkim zgodzicie się chyba, że akcesorium to bardzo fajnie wygląda.

SoundPOP 360 i Music Flow 5
SoundPOP 360 i Music Flow 5© LG

A propos wyglądu...

SoundPOP 360

A cóż to za termos znajduje się przy modelu P5? - zapytacie. Cóż, kubek termiczny był dla projektantów LG jedynie źródłem inspiracji. Tak naprawdę jest to kolejny bezprzewodowy głośnik. Skąd pomysł na takie wzornictwo?

SoundPOP 360
SoundPOP 360© LG

O ile Music Flow P7 jest głośnikiem mobilnym, o tyle SoundPOP 360 to przede wszystkim akcesorium domowe. Istotne było zatem zaprojektowanie go w taki sposób, by nie wyglądało jak urządzenie podwędzone Inspektorowi Gadżetowi, tylko stylowy element wystroju.

Co więcej, taki kształt cechuje się nie tylko walorami estetycznymi, ale i czysto funkcjonalnymi. Cylindryczna bryła sprawia bowiem, że dźwięk rozchodzi się równomiernie we wszystkich kierunkach, więc żaden domownik nie będzie dyskryminowany ;)

Zarówno SoundPOP 360, jak i wspomniany wcześniej Music Flow P5 mają do zaoferowania 3 kluczowe funkcje:

  • Multi Point - możliwość sparowania głośnika z kilkoma urządzeniami Bluetooth, aby wszystkie połączone osoby mogły wspólnie pracować nad playlistą;
  • Dual Play - możliwość połączenia dwóch głośników do jednego urządzenia w celu odtwarzania dźwięku stereofonicznego;
  • TV Sound Sync - możliwość połączenia głośników z telewizorem uzbrojonym w interfejs Bluetooth i stworzenia bezprzewodowego systemu kina domowego.

Bateria? Naładowany akumulator modelu SoundPOP 360 wystarcza na 20 godzin odtwarzania muzyki. Lubię to.

Jeśli polujecie na coś większego, zerknijcie na...

LG Music Flow HS8

Jest to pierwszy zakrzywiony soundbar filmy LG, który - podobnie jak wszystkie nowości - jest bezprzewodowy.

Music Flow HS8
Music Flow HS8© LG

Nietypowy kształt sprawia, że nowa listwa głośnikowa LG wizualnie idealnie pasuje do wygiętych telewizorów LG. Wewnątrz znajduje się 4,1-kanałowy system głośników o mocy 360 W. Warto dodać, że głośniki wysokotonowe zepchnięto na obie strony soundbara, aby zwiększyć zasięg optymalnego dźwięku.

LG szczyci się opracowaniem technologii i-Sound, która pozwala zoptymalizować dźwięk pod kątem analizowanych na bieżąco... treści wyświetlanych na ekranie. Innymi słowy, głośnik "wie", czy wyświetla hollywoodzką produkcję, teledysk czy mecz piłki nożnej i automatycznie modyfikuje ustawienia, aby jakość odtwarzanego dźwięku była jak najlepsza.

Music Flow HS8
Music Flow HS8© LG

LG Music Flow HS8 współpracuje także z innymi głośnikami z tej rodziny umożliwiając łatwe stworzenie systemu dźwięku przestrzennego. Nie zabrakło ponadto software'owego wsparcia dla wszystkich popularnych serwisów streamingowych, co pozwala na odtwarzanie muzyki ze smartfona po domowej sieci Wi-Fi. Zapowiada się nieźle, nieprawdaż?

Osoby preferujące słuchanie muzyki podczas spacerów czy jazdy na rowerze, także wśród nowości LG znajdą coś dla siebie.

LG Tone Ultra (HBS-810)

Wiedzieliście, że niedawno zakładane na kark bezprzewodowe słuchawki z linii LG Tone znalazły już ponad 10 milionów nabywców? Nowy przedstawiciel tej serii z pewnością przyczyni się do znaczącej poprawy tego wyniku.

Tone Ultra (HBS-810)
Tone Ultra (HBS-810)© LG

Model HBS-810 to przede wszystkim jeszcze lepsza jakość dźwięku, co udało się uzyskać dzięki ścisłej współpracy z firmą JBL. Technologia Quad-Layer Speaker Technology poprawia brzmienie niskich i średnich tonów, a żelowe wkładki wypełniają wnętrze ucha gwarantując idealną izolację od dźwięków otoczenia.

Tone Ultra (HBS-810)
Tone Ultra (HBS-810)© LG

Wszystkie nowości zostaną wystawione na targach IFA 2015, które odbędą się w dniach 4-9 września. Wtedy też zapoznamy się z opiniami pierwszych testerów. Jedno jest pewne - jest na co czekać.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)