Szybki i darmowy monitoring wolnego miejsca na dysku

Szybki i darmowy monitoring wolnego miejsca na dysku

tdf
tdf
Marek Maruszczak
30.09.2008 08:30

Tray Disk Free to mała darmowa aplikacja, która umieszczając swoją ikonę na pasku tray umożliwia ciągłe monitorowanie wolnego miejsca na wybranych dyskach.

[url=http://traydiskfree.sourceforge.net/]

Tray Disk Free[/url] to mała darmowa aplikacja, która umieszczając swoją ikonę na pasku tray umożliwia ciągłe monitorowanie wolnego miejsca na wybranych dyskach.

Zdarzało mi się wielokrotnie, że podczas ściągania pliku za pośrednictwem przeglądarki w pewnym momencie okazywało się, że mam na dysku za mało miejsca żeby go zapisać. Nie trzeba chyba nikomu przypominać jak frustrująca bywa konieczność rozpoczynania wszystkiego od nowa. Szczególnie, kiedy pobieranie jest przerywane po godzinie, a do końca zostało kilka minut.

Między innymi w takich sytuacjach przydaje się Tray Disk Free, dzięki niemu cały czas znamy ilość wolnego miejsca, jakie pozostało na dysku. Mała (29KB) aplikacja dedykowana pod system Windows umożliwia wybór kilku podstawowych opcji. Można zmieniać obserwowane dyski, określić liczbę sekund pomiędzy pomiarami oraz wybrać kolor paska pokazującego stan dysku. Tray Disk Free zabiera jedynie 1MB pamięci RAM, więc nie powinien wpływać na prędkość pracy systemu.

Chcąc uruchomić aplikację pod Vistą trzeba umieścić w folderze z Tray Disk Free MSVBVM50.dll.

Źródło: downloadsquad

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)