Oculus Rift

Sprzęt VR
Oculus Rift

Oculus Rift to gogle wirtualnej rzeczywistości dla fanów gier i nie tylko. Urządzenie swoją karierę rozpoczęło na portalu Kickstarter – chętni sfinansowali produkcję sprzętu za prawie 2,5 miliona dolarów. Właśnie tyle trafiło na konto producentów Oculus Rift. W marcu 2014 firma zajmująca się goglami została wykupiona przez Facebooka. Społecznościowy gigant za transakcję zapłacił 2 miliardy dolarów.

Oculus Rift może wyświetlać obraz w rozdzielczości 1920×1080. Sprzęt współpracuje z komputerami, konsolą Xbox One i urządzeniami mobilnymi (systemy Android oraz iOS) oraz z dedykowanym kontrolerem o nazwie Oculus Touch.

Gogle do wirtualnej rzeczywistości wykorzystywać można nie tylko w grach, ale też podczas wyświetlania filmów czy zdjęć. Dzięki Oculus Rift mamy wrażenie, że przenieśliśmy się do świata, który oglądamy.

3.00
2 głosy

Oculus Rift: newsy, testy i recenzje

Studio PlayStation 5 highlight: PrzeGryw – premiera konsoli PS5

Polscy twórcy gier zainteresowani VR. "Czekamy na pierwszy hit"

Wirtualna rzeczywistość budzi coraz większe emocje. Nie możemy się doczekać, gdy stanie się na tyle dostępna, by każdy mógł jej posmakować. Zdajemy sobie sprawę z jej ogromnego potencjału, ale przecież VR może także obrócić nasz świat do góry ...

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie