Drony

Autonomiczne maszyny, które być może w niedalekiej przyszłości będą działać i podejmować decyzje bez udziału człowieka. W najczęściej używanym znaczeniu drony to bezpilotowe maszyny latające. Przez lata były stosowane głównie przez wojsko, jednak rozwój technologii sprawił, że od niedawna obserwujmy ich ekspansję na rynku cywilnym.

Najpopularniejsze, ze względu na właściwości pilotażowe i łatwość obsługi, są wielowirnikowce, nazywane w zależności od ilości rotorów kwadro- heksa- lub oktokopterami. Popularne, konsumenckie modele dronów pozwalają zazwyczaj na krótki, kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowy lot i przenoszenie niewielkiego ładunku, jak np. kamera czy aparat fotograficzny.

Większe drony mogą być w przyszłości wykorzystywane komercyjnie w roli dostawców pizzy albo różnych paczek i towarów.

Zalety dronów:

  • Odporność na błędy w pilotażu
  • Prostota obsługi
  • Niska - w stosunku do możliwości - cena

Wady dronów:

  • Potencjalne zagrożenie dla prywatności
  • Ryzyko zranienia przy upadku maszyny
  • Hałas
  • Ograniczone możliwości użycia ze względu na restrykcje prawne

Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

Masz drona? Będziesz musiał zapłacić OC

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad ustawą, która nakładałaby na operatorów dronów opłaty podobne do tych, jakie ponoszą właściciele samochodów – informuje serwis Bankier.pl. Za brak ubezpieczenia OC ma grozić kara finansowa – nawet do 2 tys. ...

2 tygodnie temu

Zamknięte cmentarze. Polak chce dostarczać znicze i kwiaty dronem

Decyzja o zamknięciu cmentarzy w weekend, przypadająca na Wszystkich Świętych wiele osób zdenerwowała. Znaleźli się jednak tacy, którzy zakasali rękawy i poszukali rozwiązania. Niektórzy chcą dostać się na teren nekropolii za pomocą dronów.

12 miesięcy temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie