Drony

Autonomiczne maszyny, które być może w niedalekiej przyszłości będą działać i podejmować decyzje bez udziału człowieka. W najczęściej używanym znaczeniu drony to bezpilotowe maszyny latające. Przez lata były stosowane głównie przez wojsko, jednak rozwój technologii sprawił, że od niedawna obserwujmy ich ekspansję na rynku cywilnym.

Najpopularniejsze, ze względu na właściwości pilotażowe i łatwość obsługi, są wielowirnikowce, nazywane w zależności od ilości rotorów kwadro- heksa- lub oktokopterami. Popularne, konsumenckie modele dronów pozwalają zazwyczaj na krótki, kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowy lot i przenoszenie niewielkiego ładunku, jak np. kamera czy aparat fotograficzny.

Większe drony mogą być w przyszłości wykorzystywane komercyjnie w roli dostawców pizzy albo różnych paczek i towarów.

Zalety dronów:

  • Odporność na błędy w pilotażu
  • Prostota obsługi
  • Niska - w stosunku do możliwości - cena

Wady dronów:

  • Potencjalne zagrożenie dla prywatności
  • Ryzyko zranienia przy upadku maszyny
  • Hałas
  • Ograniczone możliwości użycia ze względu na restrykcje prawne

Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Dron, jak latająca ryba. Oto AquaMAV

Zespół z angielskiego uniwersytetu zbudował drona, który może wyskoczyć z wody nawet na 26 metrów. Napędza go wybuchowa mieszanka wody, powietrza i sproszkowanego karbidu.

4 tygodnie temu

Test DJI Mavic 2 Zoom - Czy dron z zoomem ma sens?

Drony są coraz mniejsze i mądrzejsze. Mają również coraz lepsze kamery. Jedna rzecz była jednak do tej pory stała - ogniskowa obiektywu. Zapraszamy na test drona ze zmienną ogniskową, czyli z zoomem optycznym.

9 miesięcy temu

DJI Mavic 2 Pro - recenzja porównawcza

DJI Mavic 2 Pro to najnowszy dron ze stajni DJI. W materiale wideo testujemy go pod każdym możliwym względem, sprawdzamy czy jest wart swojej ceny oraz porównujemy go do starszych dronów DJI.

dawno temu

Drony do 500 zł

Za mniej niż 500 zł możemy kupić drona z kamerą pracującą w trybie FPV (First Person View), która sprawi, że będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy siedzieli na pokładzie tego urządzenia. Drony do 500 zł mają też spory zasięg, który może wynosić nawet 300 ...

dawno temu

Drony do 300 zł

W cenie poniżej 300 zł dominują kwadrokoptery, czyli drony z czterema śmigłami. Niektóre modele tego rodzaju dronów wyposażone są w dosyć pojemną baterię, a dodatkowo w kamerę.

dawno temu

Drony do 200 zł

Drony to innowacyjne urządzenia, których popularność stale rośnie, a cena w związku z tym spada. Już za mniej niż 200 zł możemy kupić drona, który w wolnym czasie posłuży nam jako fantastyczna rozrywka.

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie