Drony

Autonomiczne maszyny, które być może w niedalekiej przyszłości będą działać i podejmować decyzje bez udziału człowieka. W najczęściej używanym znaczeniu drony to bezpilotowe maszyny latające. Przez lata były stosowane głównie przez wojsko, jednak rozwój technologii sprawił, że od niedawna obserwujmy ich ekspansję na rynku cywilnym.

Najpopularniejsze, ze względu na właściwości pilotażowe i łatwość obsługi, są wielowirnikowce, nazywane w zależności od ilości rotorów kwadro- heksa- lub oktokopterami. Popularne, konsumenckie modele dronów pozwalają zazwyczaj na krótki, kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowy lot i przenoszenie niewielkiego ładunku, jak np. kamera czy aparat fotograficzny.

Większe drony mogą być w przyszłości wykorzystywane komercyjnie w roli dostawców pizzy albo różnych paczek i towarów.

Zalety dronów:

  • Odporność na błędy w pilotażu
  • Prostota obsługi
  • Niska - w stosunku do możliwości - cena

Wady dronów:

  • Potencjalne zagrożenie dla prywatności
  • Ryzyko zranienia przy upadku maszyny
  • Hałas
  • Ograniczone możliwości użycia ze względu na restrykcje prawne

Jaki dron do filmowania kupić? Przydatne wskazówki

Odkąd na rynku pojawiły się drony, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów fotografii, filmu oraz lotnictwa. Zatem, jaki dron do filmowania kupić? Na co zwrócić uwagę?

5 miesięcy temu

DJI Mavic Mini oficjalnie. Dron, który mieści się w dłoni

Wyobraź sobie dron, który waży 249 gramów i mieści się w średniej wielkości dłoni, a przy tym może latać do pół godziny na jednym ładowaniu i rejestrować obraz w rozdzielczości 2720 x 1530 pikseli. Oto DJI Mavic Mini w telegraficznym skrócie.

11 miesięcy temu

Dron Yuneec Mantis Q. Tani, ale czy wart swojej ceny? Sprawdzamy

Yuneec Mantis Q to ciekawa alternatywa, dla droższych, półprofesjonalnych dronów do filmowania. Estetyka, obsługa i możliwości lotne stoją na wysokim poziomie. Niestety dron zawodzi w kluczowym elemencie: jakości filmów i zdjęć.

12 miesięcy temu

Dron, jak latająca ryba. Oto AquaMAV

Zespół z angielskiego uniwersytetu zbudował drona, który może wyskoczyć z wody nawet na 26 metrów. Napędza go wybuchowa mieszanka wody, powietrza i sproszkowanego karbidu.

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie