Ta bankomatowa klawiatura kradnie PINy

Ta bankomatowa klawiatura kradnie PINy06.01.2011 19:00
Ta bankomatowa klawiatura kradnie PINy
Marek Maruszczak

Sądziliście, że zakrywanie pinu ręką wystarczy aby uchronić się przez złodziejami pragnącymi zdobyć Wasze PIN kody? Niestety bankomatowi złodzieje pomyśleli również o tym.

Sądziliście, że zakrywanie pinu ręką wystarczy aby uchronić się przez złodziejami pragnącymi zdobyć Wasze PIN kody? Niestety bankomatowi złodzieje pomyśleli również o tym.

Złodzieje kart nie muszą już polegać na ukrytych kamerkach, przed którymi można było się dość łatwo zabezpieczyć. Fałszywa klawiatura, którą widzicie na zdjęciu jest niemal nie do odróżnienia od tych oficjalnie montowanych w bankomatach.

398406070659530912
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/01/bankomatowaklawiatura1.jpg)

Bankomat z fałszywą klawiaturą działa tak samo jak urządzenia, które nie poddano żadnym modyfikacjom, więc ofiara przestępstwa ma bardzo małe szanse zorientować się, że jej pieniądze znalazły się w niebezpieczeństwie.

Niestety, jeżeli nie zauważymy, że na standardową klawiaturę została nałożona fałszywa nakładką, to nasz PIN trafi w ręce przestępców. Fałszywa klawiatura w połączeniu ze skimerami, czyli nielegalnymi czytnikami pasków magnetycznych, które również bywają montowane w bankomatach, tworzy zestaw wystarczający do skopiowania karty płatniczej.

Posiadacze kart bankomatowych z chipami, zamiast pasków magnetycznych mogą czuć się bardziej bezpieczni, ale „podzielenie” się PINem ze złodziejami i tak nie jest dobrym pomysłem. Zresztą nawet [chipowe zabezpieczenia nie są idealne](http://Karty kredytowe zabezpieczone chipem nie takie bezpieczne? (wideo)).

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)