Tablet za trudny w obsłudze? Pomyśl o dodatkowych akcesoriach

Tablet za trudny w obsłudze? Pomyśl o dodatkowych akcesoriach

Dzięki nim obsługa będzie jeszcze przyjemniejsza
Dzięki nim obsługa będzie jeszcze przyjemniejsza
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Patryk Wieczorek
11.01.2018 12:52, aktualizacja: 11.01.2018 14:04

Choć tablet sam w sobie jest wielofunkcyjny i wygodny w obsłudze, to po jakimś czasie możesz poczuć, że czegoś ci brakuje. Niektórych irytuje chociażby mało precyzyjne ślizganie palcem po urządzeniu, które daje się we znaki głównie podczas pracy biurowej – na przykład edytowania tekstu czy przygotowywania prezentacji. Innym przeszkadza brak klawiatury, dzięki której mogliby szybko i sprawnie pisać notatki i sprawozdania. Jeszcze inni chcieliby mieć możliwość obsługiwania urządzenia w pionie, dzięki czemu mogliby na przykład oglądać filmy lub przeglądać zdjęcia w pozycji leżącej.

Na szczęście akcesoria, które uzupełniają ewentualne braki naszego sprzętu, kosztują grosze. Jeśli brakuje ci niektórych funkcji kojarzonych chociażby z laptopami czy komputerami stacjonarnymi, zerknij na propozycje dodatków, które mogą ci się przydać.

Pracuj w pionie jak na laptopie

Tablety są bardziej poręczne niż laptop i wygodniejsze od smartfona, dlatego korzystasz z nich nie tylko podczas podróży, ale i w domu. Siedząc wygodnie w fotelu lub leżąc na łóżku możesz oglądać filmy i przeglądać internet jedną ręką, drugą przytrzymując urządzenie w pionie. Jeśli jednak zdarza ci się gotować posiłkując się przepisem znalezionym w sieci lub pracujesz w warsztacie i korzystasz z instrukcji online, powoli zdajesz sobie sprawę, że potrzebujesz podstawki. Niektóre modele posiadają wbudowane stojaki lub nawet zawieszki, które pozwolą ci przyczepić urządzenie do ściany. W efekcie nie tylko możesz je wygodnie obsługiwać, ale nie ryzykujesz zalania lub ubrudzenia sprzętu.

Można obsługiwać tablet jedną ręką bez konieczności pracy w poziomie
Można obsługiwać tablet jedną ręką bez konieczności pracy w poziomie© Shutterstock

Na szczęście nawet proste modele można odpowiednio rozbudowywać. Specjalne pokrowce lub zwyczajne podstawki umożliwiają ustawienie urządzenia w pionie, dzięki czemu możesz swobodnie z nich korzystać bez angażowania w to obu rąk. Nie ryzykujesz już zalania urządzenia wodą ściekającą po blacie czy roztrzaskania ekranu, gdy oparty o ścianę tablet się przewróci. Niektóre podstawki przydadzą się również w podróży, sztywne ramki będą dodatkową ochroną twojego urządzenia w torbie lub plecaku. Kierowcom przyda się natomiast specjalny uchwyt, dzięki któremu przyczepią urządzenie do przedniej szyby samochodu i wykorzystają ją jako nawigację.

Precyzyjna obsługa jak przy użyciu myszki

Niektóre osoby przyzwyczajone do obsługiwania urządzeń elektronicznych przy pomocy klawiatury i myszki mają trudności z obsługą ekranu dotykowego. Ślizgające się po powierzchni palce, duży punkt nacisku i nieprecyzyjne sterowanie mogą irytować niedoświadczonego użytkownika. Z pomocą przychodzą specjalne rysiki przeznaczone dla konkretnych urządzeń. Miękkie, gumowe zakończenie zapobiega rysowaniu wyświetlacza, a jednocześnie daje wysoki komfort obsługi urządzenia. Wybierając rysik odpowiedni dla siebie, najlepiej wybrać te pełnowymiarowe. Nasza dłoń jest przyzwyczajona do pisania ołówkiem lub długopisem, dlatego nie będzie się męczyć. Możesz więc bez przeszkód korzystać z wszelkich udogodnień dotykowego ekranu, wybierając rysik przeznaczony dla twojego modelu.

Klawiatura do szybkiego pisania

Ostatnio dużą popularność wzbudzają tablety połączone z klawiaturą, które zmieniają niepozorne urządzenie w hybrydowy tablet-laptop. Stosunkowo niewielki rozmiar, przypominający kompaktowe netbooki, mała waga i możliwość powrócenia w każdej chwili do obsługi bez klawiatury sprawiają, że z urządzenia korzysta się o wiele wygodniej. Jeśli masz już inny sprzęt, to wcale nie oznacza, że nie możesz zmienić go w minilaptop. Wystarczy wyposażyć się w odpowiedni pokrowiec z klawiaturą bluetooth. Dzięki temu będziesz mógł komfortowo używać go w każdym miejscu, wystarczy rozłożyć futerał tak jak laptop i połączyć swoje urządzenie z bezprzewodową klawiaturą. To równie proste, jak uruchomienie zwykłego laptopa.

Tablet jest jednym z najwygodniejszych sposobów na surfowanie po internecie, jednak można sprawić, że korzystanie z niego będzie jeszcze przyjemniejsze. Dodatkowe komponenty nie tylko ułatwią codzienną pracę, ale nie zajmują również wiele miejsca, dzięki czemu możesz zabierać je ze sobą w podróż.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)