Tado – ochłodzi w upalne dni. Pora na inteligentną... klimatyzację!

Tado – ochłodzi w upalne dni. Pora na inteligentną... klimatyzację!
Źródło zdjęć: © kickstarter.com
Łukasz Musialik

22.05.2014 23:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliża się lato, a wraz z nim wysokie temperatury. Czy uratuje nas przed nimi inteligentna klima?

Chciałbym, by urządzenie wyłączało/włączało się samo, kiedy zajdzie taka potrzeba. Żeby dbało o prawidłową i komfortową temperaturę w pomieszczeniu. By zapewniało stałą kontrolę poprzez aplikację mobilną. Projekt marzenie? Tado udowadnia, że nie!

Obraz
© kickstarter.com

Wentylator - brak skuteczności

Kiedy na termometrze pojawia się więcej niż 20 stopni to wiem, że nadszedł czas na wyciągnięcie starego i wysłużonego wentylatora. Z punktu widzenia pracownika biurowego jest to zbawienie, jednak nie ima się do rozwiązań oferowanych przez lepsze, czy gorsze klimatyzatory. Szkoda, bo z miłą chęcią przetestowałbym urządzenie Tado – pogromcę „gorących” pomieszczeń.

Obraz
© kickstarter.com

Jeżeli jednak znalazłeś się w grupie szczęśliwców i posiadasz własną klimatyzację w domu, to wiedz jak bardzo ci zazdroszczę. Klimatyzacja (nawet najbardziej zaawansowana) ma jednak to do siebie, że trzeba ją najpierw poprawnie skonfigurować. Co więcej, zawsze musimy pamiętać o jej włączeniu lub wyłączeniu. Temperaturę ustalamy za pomocą pilota i w zasadzie na tym można skończyć.

Inteligentna klimatyzacja

Co by jednak było, gdybym powiedział ci, że „klima” może sama zadbać o komfortową temperaturę, wyłączyć się kiedy nas nie ma w domu lub włączyć się, kiedy zbliżamy się do niego? Brzmi dość niewiarygodnie? Na szczęście nie dla twórców Tado – producentów inteligentnej jednostki sieciowej.

Obraz
© kickstarter.com

Ten niewielkich rozmiarów sprzęt (100x100x10mm) pozwala zmienić praktycznie każdy klimatyzator w inteligentne i intuicyjne urządzenie. Rozwiąże to problem z ciągłym pamiętaniem o zmianie temperatury – Tado dopasuje ją do naszych potrzeb. Co więcej, odczytując nasze położenie za pomocą komórki, będzie wiedzieć, kiedy ma się włączyć, a kiedy wyłączyć. To praktyczne rozwiązanie. Dobrze zobrazuje wam to poniższy film.

Producent podkreśla, że Tado jest kompatybilne z większością urządzeń klimatyzujących dostępnych na rynku. Ponadto łączy się z użytkownikiem na dwa sposoby – za pomocą Bluetooth oraz połączenia internetowego (WiFi w standardzie). Zabiera stosunkowo mało prądu, więc jest ekonomiczne.

Dodatkowym atutem jest estetyka urządzenia, która wplata się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Stanowi bardzo ładny i funkcjonalny dodatek - panel wyświetla aktualną temperaturę, którą można też kontrolować za pomocą smartfona.

Warto!

W dobie „inteligentnych” rozwiązań jednostka sterująca klimatyzacją wydaje się być świetnym rozwiązaniem, przynajmniej w upalne dni. Być może warto się z nią bliżej zapoznać.

Za równowartość 149 dol. otrzymujemy urządzenie automatycznie sterujące klimatyzacją oraz darmową apkę. Po więcej informacji odsyłam was tutaj.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)