Tagtal tStylus - elektroniczne pióro, którym skopiujesz i wkleisz zdjęcia prosto z ekranu

Tagtal tStylus - elektroniczne pióro, którym skopiujesz i wkleisz zdjęcia prosto z ekranu
21.08.2013 22:00
Tagtal tStylus
Tagtal tStylus

Jak przenieść dane pomiędzy dwoma urządzeniami? Zamiast łączyć je za pomocą sieci, korzystać z Bluetootha czy Wi-Fi, można zrobić coś innego. Używając pióra Tagtal tStylus, wystarczy zakreślić na ekranie treść, którą chcemy skopiować.

Jak przenieść dane pomiędzy dwoma urządzeniami? Zamiast łączyć je za pomocą sieci, korzystać z Bluetootha czy Wi-Fi, można zrobić coś innego. Używając pióra Tagtal tStylus, wystarczy zakreślić na ekranie treść, którą chcemy skopiować.

Jakie ciekawe możliwości może mieć zwykły – na pozór – rysik? Dla profesjonalistów zajmujących się grafiką Adobe stworzyło Project Napoleon i Project Mighty – rodzaj elektronicznej linijki i aluminiowe pióro, które dzięki chmurze Creative Cloud przechowywało indywidualne ustawienia użytkownika. A co ciekawego może zainteresować mniej wyspecjalizowanych użytkowników?

Interesującą propozycję przedstawiła niedawno chińska firma Tagtal. Gadżet został zaprojektowany z myślą nie tylko o osobach zajmujących się grafiką, a zaproponowane rozwiązanie dotyczy przede wszystkim sprzętu mobilnego.

Tagtal tStylus - prototyp
Tagtal tStylus - prototyp

Gadżet o nazwie Tagtal tStylus daje możliwość łatwego przenoszenia fragmentów obrazu pomiędzy różnymi urządzeniami i w praktyce działa jak fizyczna wersja lassa z Photoshopa.

Kopiowanie sprowadza się do obrysowania np. fragmentu zdjęcia na jednym tablecie, przytrzymania przez moment rysika przy ekranie, a następnie dotknięcia ekranu drugiego urządzenia. To wszystko – zaznaczony fragment obrazu został właśnie skopiowany. Co więcej, Tagtal tStylus ma kopiować w ten sposób nie tylko fragmenty obrazów, ale również m.in. materiały wideo.

Film pokazujący, co potrafi Tagtal tStylus, wygląda bardzo przekonująco – urządzeń nie trzeba ze sobą parować ani wysyłać fragmentów obrazu za pomocą jakichś opcji czy aplikacji, a wszystko odbywa się intuicyjnie. Tym, co ogranicza funkcjonalność urządzenia, wydaje się konieczność stosowania aplikacji On Screen Port, a Tagtal tStylus jest przeznaczony (przynajmniej w obecnej postaci) jedynie do współpracy ze sprzętem Apple’a.

Smart Stylus From The Future: It Can Get Through The Dome

Mimo tych niedogodności sam pomysł zapowiada się bardzo ciekawie. Obsługa gadżetu wygląda na banalnie prostą, co daje szansę na jego powszechne wykorzystanie i nie ogranicza grupy potencjalnych użytkowników do wąskiego grona specjalistów.

Tagtal tStylus to na razie jedynie prototyp. Kampania mająca na celu sfinansowanie produkcji tego gadżetu ruszyła w serwisie Indiegogo. Cena dla tych, którzy zdecydują się wesprzeć projekt, nie wydaje się wygórowana. Tagtal tStylus ma kosztować 29 dolarów (później cena wzrośnie), a trafi do produkcji, jeśli jego twórcom uda się zdobyć 20 tys. dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)