Tak działa rink VR - kontroler do Samsung Gear VR

Tak działa rink VR - kontroler do Samsung Gear VR04.01.2016 11:52
Tak działa rink VR - kontroler do Samsung Gear VR
Juliusz Czarnecki

Rink VR zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach CES 2016. W Sieci jednak już teraz znalazło się nagranie pokazujące działanie kontrolera w aplikacjach dla Samsung Gear VR.

Samsung póki co ujawnił tylko wygląd rink - sprzęt wygląda trochę jak kastet. To luźne skojarzenie, ale chyba najcelniejszy opis kontrolera. Samsung znalazł sposób na to, jak przenieść dotyk do wirtualnej rzeczywistości:

398245759075758542

Nie pokazano jednak kontrolera w akcji. Przynajmniej oficjalnie, bo w Sieci już znalazł się materiał prezentujący możliwości rink. Nagranie nie jest płynne, na dodatek nie pokazuje “prawdziwych” rąk użytkownika, więc nie da się określić, jak szybko i dokładnie przenoszone są ruchy. Jednak już teraz widać, że rink pozwoli nie tylko na sterowanie całą dłonią, ale też pojedynczymi palcami.

Nagranie z gier niespecjalnie imponuje. Dużo ciekawsza jest końcówka filmu, gdzie widzimy wirtualną rękę, która jest odpowiednikiem prawdziwej. Dzięki temu sterowanie wreszcie będzie wygodne i naturalne. Teraz po menu można poruszać się za pomocą pada albo oczu - wystarczy skierować wzrok na interesującą nas opcję. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Ze wskazywania dłonią najbardziej ucieszą początkujący użytkownicy Samsung Gear VR.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)