Tak działa rink VR - kontroler do Samsung Gear VR

Strona głównaTak działa rink VR - kontroler do Samsung Gear VR
04.01.2016 11:52
Tak działa rink VR - kontroler do Samsung Gear VR
Juliusz Czarnecki
Juliusz Czarnecki

Rink VR zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach CES 2016. W Sieci jednak już teraz znalazło się nagranie pokazujące działanie kontrolera w aplikacjach dla Samsung Gear VR.

Samsung póki co ujawnił tylko wygląd rink - sprzęt wygląda trochę jak kastet. To luźne skojarzenie, ale chyba najcelniejszy opis kontrolera. Samsung znalazł sposób na to, jak przenieść dotyk do wirtualnej rzeczywistości:

381443997220224746

Nie pokazano jednak kontrolera w akcji. Przynajmniej oficjalnie, bo w Sieci już znalazł się materiał prezentujący możliwości rink. Nagranie nie jest płynne, na dodatek nie pokazuje “prawdziwych” rąk użytkownika, więc nie da się określić, jak szybko i dokładnie przenoszone są ruchy. Jednak już teraz widać, że rink pozwoli nie tylko na sterowanie całą dłonią, ale też pojedynczymi palcami.

Nagranie z gier niespecjalnie imponuje. Dużo ciekawsza jest końcówka filmu, gdzie widzimy wirtualną rękę, która jest odpowiednikiem prawdziwej. Dzięki temu sterowanie wreszcie będzie wygodne i naturalne. Teraz po menu można poruszać się za pomocą pada albo oczu - wystarczy skierować wzrok na interesującą nas opcję. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Ze wskazywania dłonią najbardziej ucieszą początkujący użytkownicy Samsung Gear VR.

Udostępnij:
Komentarze (0)