Tak wygląda nowa wersja Google Glass

Stara wersja Google Glass
Stara wersja Google Glass
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Juliusz Czarnecki

29.12.2015 23:24, aktual.: 10.03.2022 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na razie jednak Google Glass nie powstaje z myślą o zwykłych użytkownikach. Urządzenie ma być wykorzystywane przez pracowników.

Google zawiesiło sprzedaż pierwszej wersji Google Glass, co według nas zostało uznane za jedno z rozczarowujących wydarzeń mijającego roku. Nie oznacza to jednak, że gigant na dobre rozstaje się z urządzeniem. Firma od dłuższego czasu pracuje nad nowym modelem. Wreszcie zobaczyliśmy jak wygląda.

Zdjęcia pojawiły się najpierw na stronie fcc.gov, a potem opublikował je portal 9to5google.com. Choć o Google Glass: Enterprise Edition wciąż niewiele wiadomo, to co nieco zdradzają same zdjęcia. Przede wszystkim sprzęt wygląda mocniej niż poprzednik, ze względu na wzmocnioną obudowę. Enterprise Edition może pochwalić się mocniejszą baterią, lepszym procesorem oraz, co wydaje się najważniejsze, większym wyświetlaczem.

Obraz
© 9to5google.com

Google Glass: Enterprise Edition musi być solidne, bo powstaje z myślą o “pracowniczym” wykorzystaniu, np. w branży medycznej lub zajmującej się produkcją. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że okulary AR coraz częściej sprawdzają się w fabrykach, ułatwiając prace pracownikom. Z nową wersją Google Glass ma być podobnie.

Czy to oznacza, że wersja konsumencka, z której korzystać mogą zwykli ludzie na co dzień, nie powstaje? Taki scenariusz jest raczej wątpliwy. Na razie jednak Google nie mówi o Google Glass “dla każdego”.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)