Takie połączenie mody i nowych technologii rozumiem! Kurtka z panelem solarnym

Kurtka, w której dobrze się wygląda, a przy okazji można naładować gadżet? Kupuję ten pomysł, który na rynek wprowadzi Tommy Hilfiger.

Takie połączenie mody i nowych technologii rozumiem! Kurtka z panelem solarnym
Adam Bednarek

05.12.2014 | aktual.: 10.03.2022 10:44

Rzecz jasna przesadą byłoby stwierdzenie, że to pierwsze połączenie mody i nowych technologii. Mieliśmy przecież sportowe koszulki z czujnikami ruchu, torebki pozwalające naładować smartfona czy męski pasek z podobną funkcją.

Obraz

Tyle że kurtka firmy Tommy Hilfiger nie jest projektem z Indiegogo czy wspieram.to, nie jest też produktem dla określonej grupy klientów - np. sportowców.

Nowe technologie w modzie

Oczywiście nie jest to też kurtka dla każdego, bo model z panelem solarnym kosztuje 349 euro w wersji męskiej i 379 euro w wersji dla kobiet, co chyba zresztą nikogo nie dziwi. Ale to znak, że jeśli popularne marki zaczynają flirtować z nowymi technologiami, to podobnych gadżetów spodziewajmy się we wszystkich ubraniach.

Obraz

I jeśli będzie to wyglądało tak, jak w tych modelach, to ja jestem jak najbardziej za. Muszę przyznać, że bardzo podobają mi się te kurtki - możliwość naładowania sprzętu to bajer, ważny jest sam wygląd, do którego tutaj nie mam zastrzeżeń.

Obraz

Po pełnym naładowaniu kurtka może naładować baterie sprzętów o pojemności 1,500 mAh nawet cztery razy. Do kurtki podłączyć można dwa urządzenia, a panel w każdej chwili da się zdjąć.

W Polsce tego typu dodatek należy traktować jako… zbędny gadżet. Nawet jesienią staje się bezużyteczny, szczególny gdy mamy taką pogodę jak teraz. Niemniej jednak podoba mi się kierunek, w jakim idą projektanci ubrań i biorą pod uwagę fakt, że mamy przy sobie gadżety.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.