Tango. Pecet, który zmieści się w kieszeni

Patrzę na swojego „wielkoluda” i zastanawiam się, kiedy odwiedzi mnie wycieczka, która będzie chciała zobaczyć ten ginący model. Duże pecety do muzeum!

Tango. Pecet, który zmieści się w kieszeni
Adam Bednarek

Malutkie pecety zaczynają przejmować rynek. Steam Machines czy też Intel NUC to sprzęty, które mieszczą się w dłoni i kto wie, czy niebawem nie wyprą „normalnych”, wielkich pecetów.

Tango - pecet jak smartfon

Obraz

Kolejnym krokiem w tę stronę jest Tango, pecet, który już został sfinansowany na Kickstarterze. Jego największą zaletą jest naprawdę niewielki rozmiar. Razem z zestawem dokującym wymiary Tango prezentują się następująco: 135 × 135 × 27 mm.

Malutko, prawda? Tango spokojnie zmieści się w dłoni, bez problemu wyląduje w kieszeni, nie mówiąc już o tym, że wrzucimy go do plecaka. Ale raczej go tam nie poczujemy.

Obraz

Co najważniejsze, nie jest to sprzęt, który przyda się jedynie do oglądania teledysków na YouTube albo do sprawdzania Facebooka. Konfiguracja może nie rzuca na kolana, ale przynajmniej pozwala pograć.

Obraz

W Call of Duty 4:

Tango PC Demo: Call of Duty 4

A nawet w Battlefielda 4:

Tango PC Demo: Battlefield 4

Twórcy, nieco złośliwie trzeba przyznać, podkreślają, że Tango odpala gry w takiej samej rozdzielczości, co Xbox 360. Nie musicie mieć dużego peceta, nie musicie mieć konsoli, Tango wszystko wam zastąpi - sugerują producenci.

Era mini-PC, która być może nadejdzie (powróci?), raczej nie zakończy ery mobilności, która trwa i trwać będzie. Co się zmieni? Zapewne tylko podejście do tematu wyposażania domu. I zamiast kupować wyłącznie laptopa i/lub tablet, wiele osób kupi laptopa i mini-PC do salonu, który w cyfrowym domu będzie odgrywał rolę centrum multimedialnej rozrywki dla całej rodziny.

Tak pisał o mini-pecetach Jacek. To doskonale wyjaśnia, czemu Tango może okazać się sukcesem. Na Kickstarterze sprzęt kosztuje 349 dolarów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (11)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.