Tanie 55-calowe telewizory Smart TV

Tanie 55‑calowe telewizory Smart TV

Nawet 55-calowy telewizor z funkcją Smart TV nie musi kosztować majątku
Nawet 55-calowy telewizor z funkcją Smart TV nie musi kosztować majątku
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/DmitriMaruta
Tomasz Karkuć
27.08.2017 15:54, aktualizacja: 09.03.2022 10:58

Jeśli jesteście fanami interaktywnych urządzeń i właśnie szukacie nowego telewizora, to koniecznie rozważcie zakup odbiornika z funkcją Smart TV. Znaleźliśmy kilka fantastycznych modeli 55-calowych telewizorów Smart TV i okazało się, że nawet tak duże i nowoczesne sprzęty mogą być tanie. Przekonajcie się, na których telewizorach Smart TV zrobicie interes życia.

Co to jest Smart TV? Na pewno nie raz słyszeliście tę nazwę w reklamach, ale jeśli nadal macie problem z określeniem, co właściwie ona oznacza, to już wyjaśniamy. Smart TV to określenie inteligentnych telewizorów, których funkcjonalność jest rozszerzona i zbliżona pod pewnymi względami do smartfonów czy notebooków. Dzięki podłączeniu telewizora Smart TV do internetu będziecie mogli przeglądać portale, korzystać z mediów społecznościowych, ściągać aplikacje, grać i zamawiać filmy poprzez serwisy VOD.

Wszystkie te możliwości znajdziecie w tym telewizorze Smart TV:

55-calowe telewizory Smart TV LED

Jeśli interesuje was zakup telewizora Smart TV o 55-calowej przekątnej ekranu, to musicie wiedzieć, że w niskiej cenie dostaniecie tylko urządzenia z ekranem wyposażonym w diody LED. Telewizory LED są nowocześniejszą wersją telewizorów LCD, gdyż są od nich lżejsze, smuklejsze i mają lepszy kontrast. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, 55-calowy Smart TV z ekranem typu LED będzie idealnym wyborem – nawet lepszym niż telewizor Smart TV OLED, który co prawda ma niemal perfekcyjny obraz, ale jest dużo droższy.

Zainteresowani 55-calowym Smart TV? Nigdzie nie znajdziecie takiego telewizora w lepszej cenie:

55-calowe telewizory Smart TV Full HD

Pamiętajcie, że równie istotna, co odpowiednio podświetlona matryca, jest rozdzielczość ekranu telewizora. Wśród 55-calowych telewizorów Smart TV w niskiej cenie znajdziecie przede wszystkim odbiorniki z rozdzielczością Full HD, która jest ten moment najpopularniejsza i najbardziej sprawdzona.

Pod nazwą "Full HD" kryje się stosunek pikseli pionowych do poziomych i w tym przypadku wynosi on 1920 x 1080. Jeśli kupicie 55-calowy telewizor Smart TV z Full HD, będziecie mogli np. oglądać filmy w wysokiej jakości na odtwarzaczu Blu-Ray.

Mamy dla was najlepszy 55-calowy Smart TV z rozdzielczością Full HD:

55-calowe telewizory Smart TV 4K UHD

Drugim rodzajem rozdzielczości, choć nie tak popularnym w tanich 55-calowych telewizorach Smart TV, jest 4K. Technologia 4K odnosi się do najwyższej rozdzielczości, jaką mogą mieć obecne telewizory, czyli 3840 x 2160 pikseli. Taka rozdzielczość bywa też nazywana UHD, czyli Ultra HD, co jest właściwie bardziej precyzyjną nazwą.

Połączenie technologii Smart TV i 4K UHD to obecnie szczyt luksusu, dlatego koniecznie sprawdźcie ten super nowoczesny telewizor – to prawdziwa okazja:

Mimo że telewizory 4K UHD pojawiły się na rynku ładnych parę lat temu, ich segment rozwija się powoli. Powodem jest fakt, że technologia 4K, w przeciwieństwie do Smart TV, trochę wyprzedziła swoją epokę i nadal nie ma zbyt wielu filmów, które da się oglądać w tak doskonałej rozdzielczości. Na szczęście ta sytuacja powoli się zmienia.

55-calowe telewizory Smart TV – dostępne aplikacje

Skoro decydujecie się na 55-calowy telewizor Smart TV, to z racji zastosowanej w nim technologii powinniście się dowiedzieć, jakie aplikacje są na nim dostępne. Mamy na myśli domyślne aplikacje, które są zainstalowane na każdym Smart TV, dzięki którym będziecie mogli słuchać muzyki (np. Spotify) czy oglądać seriale (Netflix). A jeśli wasz telewizor Smart TV będzie mieć dostęp do takich platform dystrybucyjnych jak np. AppStore, zyskacie możliwość rozszerzenia bazy swoich aplikacji w dowolnym momencie.

Na tym 55-calowym telewizorze Smart TV będziecie mogli zainstalować swoje ulubione aplikacje:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)